Premiéra remaku Lvího krále: Rekordní tržby, náročné přípravy i návrat velkých hvězd!

Animovaný film Lví král patří mezi oblíbené kousky od studia Disney. Koho by nedojal příběh malého Simby, budoucího panovníka trůnu, který se musí potýkat s tragédií v rodině a následným vyhnanstvím. Původní film se v roce 2019 dočkal remaku, jehož režie se ujal Jon Favreau. Přípravy snímku doprovázela řada zajímavostí. Kam tvůrci vyrazili, aby mohli sledovat zvířata v jejich prostředí? A koho nejvíce dojala role ve filmu?

Lví král měl premiéru 18. července 2019. Hned po měsíci vydělal miliardu dolarů a ve stejném roce se stal nejvýdělečnějším animovaným filmem v historii. Do hlavních rolí byly obsazeny známe celebrity. Simbu v originálním znění namluvil herec Donald Glover, Mufasu pak herec James Earl Jones, který tuto postavu ztvárnil už v roce 1994. 

FOTO:  TV Nova

Oblíbeného Pumbu namluvil herec Seth Rogen a Nalu zpěvačka Beyoncé Knowles-Carter. Především pro ni bylo velmi emotivní podílet se na tomto filmu. Původní snímek z roku 1994 byl totiž prvním filmem od Disneyho, u kterého brečela. ​V českém znění Simbu namluvil Jan Kopečný, Mufasu Miroslav Etzler, Nalu Aneta Krejčíková, Pumbu David Novotný a Sarabi Dagmar Havlová. 

Než začali tvůrci připravovat film, vyrazili na třítýdenní cestu do africké Keni. Chtěli sledovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Zajímalo je, jak se chovají, když běhají, jedí, spí nebo odpočívají. Díky tomu mohli na filmové plátno přenést skutečné chování zvířat, především lvů. Tvůrci to ale ještě dovedli k dokonalosti. Při čtení scénářů natáčeli herce, jejich pohyby a gesta, která pak animátoři využili při přípravě filmu.

FOTO:  TV Nova

​Režisér Jon Favreau si také dopředu prošel všechny důležité scény z původního snímku, aby mu zůstal věrný. Některé scény ale nakonec ještě vylepšil. Například Seth Rogen (Pumbaa) a Billy Eichner (Timon) měli naprostou svobodu ve vymýšlení vtipných kousků pro jejich postavy. A zhostili se toho velmi dobře.

Na filmu se podílelo 130 animátorů z třiceti zemí světa. Celkem se ve filmu objevilo 86 druhů zvířat. Hudbu složili opět Elton John a Hans Zimmer, stejná dvojice, která se postarala o melodie k filmu z roku 1994. Soundtrack produkoval Pharrell Williams.

FOTO:  TV Nova

​Nenechte si ujít premiéru Lvího krále v sobotu 26. června ve 20:20 na Nově! Reprízu můžete sledovat ve středu 30. června na Nova Cinema. 

Sledujte nejlepší animované filmy pro děti i celou rodinu na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady