Osmiletý Matěj s mozkovou obrnou dostane od SkiTour a Nadace Nova 30 000 Kč na náročnou léčbu

Osmiletý Matěj s mozkovou obrnou dostane od SkiTour a Nadace Nova 30 000 Kč na náročnou léčbu
Zdroj: TV Nova

Matěj se narodil ve 34. týdnu. Problémy s dýcháním a sepse po předčasném porodu u něj vedly k dalším zdravotním problémům a opoždění ve vývoji. V necelém roce mu byla diagnostikována dětská mozková obrna, ke které se později přidala také epilepsie. Právě Matějovi a jeho rodině, jejichž příběh jsme v rámci letošní Virtuální ČEZ SkiTour sledovali, pomůže Nadace Nova se seriálem ČEZ SkiTour.

Díky příspěvkům účastníků letošních závodů a Nadaci Nova jsme mohli pomoci Matějovi 30 000 Kč, které využije na léčbu a asistentku, bez jejíž pomoci se neobejde. Rehabilitace, terapie a celkově náročný léčebný program totiž Matějovi doposud výrazně pomohly a díky finanční pomoci budou moci pomáhat i nadále.

FOTO:  TV Nova

Postupné pokroky jako schopnost zvednout se vlastní silou na všechny čtyři jsou pro něj i jeho rodinu štěstím a hnacím motorem v další léčbě. Cesta ke zlepšení motoriky, díky které si může hrát sám či s kamarády, a jednou se třeba i sám posadí či postaví, je však ještě dlouhá. S finanční pomocí bude ale postupovat rychleji a efektivněji.

„Je skvělé, že jsme s našimi účastníky a Nadací Nova mohli i letos přispět nemalou částkou na dobrou věc,“ říká David Douša za tým seriálu ČEZ SkiTour. „Matěje s maminkou jsme potkali a víme, jak je pro ně každá pomoc v léčbě podstatná. Máme radost, že jsme jim pomohli v ní pokračovat a zajistili další pokrok v jeho léčbě.“

FOTO:  TV Nova

Nadace Nova se rozhodla Matějovi pomoci na základě toho, že náklady na jeho léčbu jsou vysoké a mnohé z nich musí rodina platit bez příspěvků od zdravotní pojišťovny. Rehabilitační pobyty, operace i služby osobní asistentky stojí rodinu desítky tisíc korun měsíčně. „Máme obrovskou radost, že jsme mohli společně se závodníky SkiTour podpořit konkrétní rodinu, aby mohla v léčbě pokračovat a Matějovi umožnila již brzy možnost naplno sportovat,“ popisuje stanovisko Nadace Nova její patronka Kristina Kloubková.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady