TV NOVA mediálním partnerem výpravné pohádky Zakletá jeskyně. Zahraje si v ní herec z Harryho Pottera!

Příběh Zakleté jeskyně je inspirován dávnou legendou o zázračné jeskyni, která obsahuje vzácné poklady. Je mezi nimi i „obyčejná“ sůl, kterou lidé potřebují pro sebe i pro svá zvířata. Jsou zde však i vzácné drahokamy. Horníci do jeskyně mohou vejít a vzít si tolik soli, kolik potřebují, pouze z rubínové síně v samém středu jeskyně nesmí nic vzít. Toho, kdo vynese rubín z jeskyně postihne kletba.

Pohádka Zakletá jeskyně by se měla natáčet v průběhu různých ročních období a filmaři si pro ni vybrali ta nejkrásnější místa v Čechách, na Slovensku i na Moravě! V hlavních rolích se představí Táňa Pauhofová, Karel Dobrý, Martina Zábranská, Ondřej Kraus, Dominick Benedikt, Petra Dubayová, Jan Dolanský, Tereza Bebarová, Zuzana Stivínová, Václav Kopta či známý srbský herec Predrag Bjelac.

Zimní natáčení pohádky probíhalo na Slovensku v Jánošíkových dierách u Terchové, v okolí Súľovských vrchů a v malebném skanzenu ve Vychylovce, na Moravě filmaři využili romantické kulisy gotického hradu Pernštejn. Na filmový štáb ještě čekají další pohádková místa – například Demänovské jeskyně a hrad Křivoklát.

„Máme za sebou přibližně třetinu natáčení, začali jsme ještě v třeskuté zimě, protože jsme potřebovali mít v záběrech sníh. Aktuálně pokračujeme v  přípravách na jarní natáčení na Slovensku i v Čechách,” prozradila režisérka filmu Mariana Csengel Solčanská (Únos, Sviňa, Láska na vlásku).Po dvou politických thrillerech si natáčení výpravné kostýmní pohádky opravdu užívám. Natáčet pohádku je asi pro každého režiséra výsadou a odměnou. Každý umělec by měl část své tvorby věnovat dětem. Pohádka se stává součástí rodinných svátků a Vánoc, tvoří důležitou součást dětského světa,” dodává Solčanská, která je už tradičně i autorkou původního scénáře.

Galerie

​Do slavnostní premiéry má filmový štáb ještě před sebou dlouhou cestu – dokončit natáčení, následný střih filmu a celkovou postprodukci.

Pohádka Zakletá jeskyně vzniká v produkci společností ATTACK FILM a Flamesite. Koproducenty jsou Rozhlas a televízia Slovenska a FilmWorx Studios, hlavním partnerem filmu je TV NOVA. Vývoj a výrobu finančně podpořil Audiovizuálny fond Slovenské republiky. Film do českých kin uvede v roce 2022 distribuční společnost CinemArt.

Sdílet

Nejnovější videa

Články