Staň se králem, nebo královnou! Zaběhni si Karlštejn a pomoz Michalce

Staň se králem, nebo královnou! Zaběhni si Karlštejn a pomoz Michalce
Zdroj: Neurorehabilitační klinika Axon

Chceš ze sebe mít královský pocit? Tak se vydej do oblasti majestátního gotického hradu Karlštejn, zaběhni si závod Běhej lesy a pomoz jedenáctileté bojovnici Michalce. Kdo je Michalka? Jedno z dětí, kterému společně s pomocnými tlapami Nadace Nova a všech běžců z naší lesní smečky pomůžeme. Pojďme si ji představit!

Michalka je jedenáctiletá holčička, nesmírně empatická, veselá a chytrá. Číst se naučila sama ve 4 letech. Bohužel nebyl start jejího života nejjednodušší. Michalka se narodila předčasně ve 28. týdnu těhotenství a nevhodně vedeným porodem se přihodilo, že při kontrole sono-hlavičky, ještě v inkubátoru, zjistili cysty v mozku. Poté se rozjel kolotoč se cvičením, časté pobyty v nemocnici, záněty ledvin a močových cest, reflux v močových cestách, nedýchání, laryngit a záchvaty. V prvním roce jí byla diagnostikována DMO kvadrupareza.

„Díky Michalce celý život překonávám nejrůznější překážky. Začala jsem lézt na vysoké rozhledny, vrhla jsem se na lyžování, i když jsem z toho dříve měla strach. Zkrátka mě Michalka žene neustále dopředu,” prozradila Michalčina maminka.

Celý Michalčin život provází cvičení a rehabilitace, hiporehabilitace a jiné metody k udržení a zlepšování pohybu. Pokroky si musí tvrdě vydřít. Vždy se o kus posune po intenzivní rehabilitaci, ale jelikož je často nemocná, nemoc ji vrátí o kus zpět.

FOTO:  Neurorehabilitační klinika Axon

​Michalka si ráda čte, hraje s panenkami, dokonce tančila na pódiu s baletkami. V zimním období jezdí na monoski, zkoušela i brusle na led, ráda plave (potřebuje rukávky), ráda jezdí na kole v závěsu. Nyní má nově kolo tricykl, na kterém maminku dost prohání, doma na sucho posiluje a trénuje na handbike-trenažéru a ráda dělá věci jako její o pět let starší sestra.

V rámci Běhej lesy budeme pomáhat Michalce vybírat pomocné kačky na mechanický vozík v hodnotě 94 000 Kč. Tak, co, budeš král/královna a pomůžeš Michalce? Číslo si ulov zde!

Děkujeme, že pomáháte!

Pokud se chcete zapojit a přispět jakoukoliv finanční částku Michalce na účet:

Číslo účtu: 4228732329/0800

VS: 1052021

FOTO:  Nadace Nova

Sdílet

Nejnovější videa

Články