100 ikon, které změnily Česko: Odhalte tajemství svíčkové či hitparády Eso!

100 ikon, které změnily Česko: Odhalte tajemství svíčkové či hitparády Eso!
Zdroj: TV Nova

Čím vás možná překvapí tradiční česká svíčková? Co jste nevěděli o pořadu Eso? A co se skrývá za úspěchem fotbalisty Petra Čecha? Nejen to najdete v knize 100 českých ikon podle TV Nova, která je právě teď v prodeji.

Kniha 100 českých ikon podle TV Nova je nabitá zajímavostmi! Ohlíží se za těmi, kteří nás každý den inspirují a svou prací tvoří dějiny. V knize najdete krátké portréty známých osobností, míst i věcí, které jsou psány svižným, čtivým stylem.

Tvorba této knížky byla opravdovým dobrodružstvím. Ani jsem si předtím neuvědomovala, na co všechno můžeme být pyšní, v čem všem jsou Češi na světové špici a kolik z našich osobností zanechalo výraznou stopu nejen v České republice. Chtěli jsme, aby čtenáře kniha inspirovala, aby se dozvěděli něco nového o relativně známých věcech a aby se pobavili. Věřím, že se nám to povedlo,“ říká kreativní editorka Hana de Goeij.

Přečtěte si o místech, událostech a lidech, kteří z České republiky udělali úžasné místo! Mezi vybranými ikonami jsou mimo jiné příběhy architektky Evy Jiřičné, fotbalisty Petra Čecha, herce Rudolfa Hrušínského či modelky Petry Němcové. Kniha vám také poodhalí tajemství míst, jako je hora Říp, pražská kavárna Slavia nebo město Mariánské lázně.

Na stránkách najdete i zajímavé informace například o české firmě Avast, pořadu Eso, typické české svíčkové, televizním designu, vinylové desce, olomouckých tvarůžcích, Velké Pardubické a celé řadě dalších ikon, které utvářely moderní dějiny naší země.

Knihu si můžete koupit z pohodlí domova na e-shopu knihkupectví Kanzelsberger nebo na e-shopu Bonstella. Pokud jste fanoušky našich pořadů, najdete na Bonstelle také třeba hrníčky nebo trička s logy Ulice nebo Ordinace, zápisníky Televizních novin, společenské hry, poukazy na Voyo a mnoho dalšího!

Tři z vás mohli knihu 100 českých ikon vyhrát v naší soutěži. Na koho se usmálo štěstí?

Pavel Mikolášek, Stará Paka

Karel Chmelík, Praha

Marta Oravcová, Vítějeves

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady