Equal Pay Day 2021: Je čas říct to nahlas – Počítejte s námi!

Equal Pay Day 2021: Je čas říct to nahlas – Počítejte s námi!

Zdá se vám, že názory žen jsou v českém veřejném prostoru málo slyšet? Myslíte si, že řada věcí by se díky většímu zapojení žen dělala lépe, efektivněji a férověji? Chybí vám diskuze o „ženských“ tématech, která mají vliv na celou společnost? Jste toho názoru, že ženy by měly mít daleko více příležitostí působit ve vrcholných pozicích? A to jak v soukromém, tak i ve veřejném sektoru? My také! A víme, že teď nastává chvíle, kdy bychom se měli zapojit.

Faktem je, že Česká republika patří mezi nejhorší země EU z pohledu zastoupení žen ve vedoucích pozicích. Důvodem není fakt, že bychom u nás trpěli nedostatkem erudovaných žen, které jsou ve svých oborech skutečnými profesionálkami. Problémem je nedostatek příležitostí (v porovnání s muži), které by nám umožnily kariérní růst, stereotypní vnímání ženské role společností a do jisté míry i naše pasivita, nedostatek odvahy říct si o lepší místo, vyšší plat, lepší prostředí ve firmách pro rozvoj naší kariéry.

Vládou nedávno schválená Strategie rovnosti žen a mužů na období let 2021 až 2030 je sice krok správným směrem, nicméně je na nás, na ženách, abychom se zapojily, ozvaly, diskutovaly o tématech, která nám umožní stoupat po kariérním žebříčku. Abychom jasně vyjádřily naše potřeby, které mužům na vedoucích postech mohou unikat. Řekněme jim tedy na rovinu: „My ženy máme zkušenosti, odborné znalosti i chuť se realizovat – počítejte s námi a připravte nám takové prostředí, díky němuž budete z našeho nasazení profitovat i vy, naši zaměstnavatelé.“ Způsobů, jak toho dosáhnout, existuje celá řada – od flexibilních úvazků, přes možnost práce z domova, až například po zřízení firemních školek.

Příležitost pro diskuzi nad tématy, která jsou důležitá nejen pro ženy, ale pro celou společnost, vám dá blížící se Equal Pay Day 2021 s podtitulem Počítejte s námi, který se uskuteční online ve dnech 26. 3. až 1. 4. 2021. V rámci dopolední konference se o své příběhy, úspěchy i neúspěchy během 7 dnů podělí na 40 osobností, pro které je rovnost příležitostí i odměňování důležité téma. Chybět mezi nimi nebude programová ředitelka TV Nova Silvia Majeská, zakladatelka a předsedkyně správní rady nadace Krása pomoci Taťána Gregor Brzobohatá, česká ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová, Market Head – Slovakia společnosti Mars Daniela Hlaváčková, Country Retail Manager & Chief Sustainability Officer společnosti IKEA CZ/HU/SK Mounia El Hilali Acherkouk Yakhlef, nebo velvyslankyně Kanady v ČR Ayesha Rekhi. 

Odpoledne pak budou patřit mentoringu. K virtuálním stolům v rolích mentorek zasedne na 60 žen s tématy z nejrůznějších oblastí. Potkat u nich budete moct i ženy z TV Nova. Tématu “S čím počítat po narození dětí a nikdo nám to předem neřekl” se ve u svého virtuálního mentoringového stolu bude věnovat moderátorka Televizních novin Petra Křivková Svoboda, „Jak rozvíjet vlastní kreativitu“ probere ve svém kruhu moderátorka Michaela Indráková. HR ředitelka TV Nova Radmila Pinkavová Jirkovská poradí „Jak zvládat situace ohrožení“.  U dalších „stolů“ se mohou účastnice setkat například s byznys mentorkou Margaretou Křížovou, Corporate Affairs Director Central Europe společnosti Mars Czech Zuzanou Lošákovou nebo gestorkou projektu 22 % K ROVNOSTI Lenkou Simerskou.

Ty z vás, které by rády načerpaly inspiraci v angličtině, mohou „zasednout“ ke společnému stolu třeba s Central Europe Supply Chain Director společnosti MARS Sophií Gaspard, Head of the International Supply Chain Globally pivovarnické skupiny AB InBev Flavií Gomes Aragao nebo Cluster Real Estate manager ES&E společnosti IKEA Italia Retail Nicole Erdmann.

Řada žen možná čeká, až se situace sama zlepší, až jejich pozici vyřeší stát a jeho instituce. Na co ale ztrácet čas a čekat na „zázrak“? Co takhle převzít odpovědnost za sebe sama a začít pracovat na zlepšení současné situace. Neovlivňujeme pouze naši přítomnost, ale i budoucnost našich dětí. A to za to stojí!

Staňte se součástí komunity žen i mužů, kteří společně tvoří EQUAL PAY DAY 2021 s podtitulem POČÍTEJTE S NÁMI! Těšíme se na vás. A nezapomeňte – 7 dní plných podpory, inspirace a sdílení startuje už 26. března.

Sdílet

Nejnovější videa

Články