DNES VEČER: Mumie

Asi před 3 200 lety měla princezna Ahmanet zdědit egyptskou říši po svém otci, faraónu Meneheptrovi. Když však faraonova první konkubína porodí syna, Ahmanet ztratí na dědictví právo. Princezna se cítí zrazena a následně uzavře temnou smlouvu s egyptským bohem smrti Setehem. Ten jí dá prokletou obětní dýku, kterou Ahmanet zabije svého otce, jeho manželku a jejich novorozeného syna. Má také probodnout svého milence, a tak ho obětovat božstvu.

Seteh potřebuje lidské tělo jako hostitele, aby mohl využívat své síly v lidském světě. Společně s princeznou by pak vládli Egyptu jako královský pár. Ale když chce princezna zabít svého milence, vtrhnou faraonovi velekněží do Ahmanetiny ložnice, vytrhnou jí dýku a zabijí jejího milence vlastními zbraněmi. Jako trest za vraždy a pokus vypustit Setha do pozemského světa je Ahmanet zaživa mumifikována a pochována daleko od své vlasti. Její sarkofág je ponořen do studně plné rtuti a kolem jsou vytvořeny různé pasti. Vše hlídají strážci hrobky. O 3 200 let později je hrob při vojenském konfliktu na území dnešního Iráku objeven americkou armádou…

Na snímek Mumie se můžete těšit v sobotu 13. března od 20:20 na Nově nebo v repríze v úterý 16. března od 18:10 na Nova Cinema.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady