Zákulisí čtvrtých Pirátů z Karibiku: Nečekané těhotenství i řádění Johnnyho Deppa!

Film Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna je čtvrtým dílem oblíbené ságy o kapitánu Jacku Sparrowovi, kterého opět ztvárnil herec Johnny Depp. Ve filmu se také objevil Geoffrey Rush jako kapitán Barbossa. Natáčení čtvrtého pokračování doprovázela řada zajímavostí. Víte, kterou českou památkou se inspirovali tvůrci pro výzdobu jedné z lodí? A která herečka se nesměla kvůli roli opalovat?

Jack Sparrow (Johnny Depp) se v dalším dobrodružství vydává hledat pramen věčného mládí. Doprovázet ho bude pirátka Angelika (Penélope Cruz), která je jeho osudovou ženou z minulosti. Sparrow se však během cesty ocitne na nebezpečné lodi Queen Anne's Revenge, které velí kapitán Černovous (Ian McShane). A právě tato loď má spojitost s Českou republikou. Štáb se výzdobou interiéru inspiroval kostnicí v Kutné Hoře, kam také zavítal a důkladně si ji vyfotil.

Queen Anne's Revenge je i první historickou lodí, která byla ve filmu použita. Také obávaný Černovous na počátku 18. století drancoval Karibik. Další historickou postavou, kterou tvůrci pro příběh použili, je Juan Ponce de León. V polovině 16. století se rozhodl hledat pramen věčného mládí – legendární zřídlo, které vrátí mládí a zdraví každému, kdo se z něj napije. Juana mohou fanoušci ságy v dnešní době spatřit v jeskyni u pramene, která je součástí atrakce Pirátů z Karibiku v kalifornském Disneylandu. Je tam vyobrazen jako kostlivec.

FOTO:  Nova.cz

​Snímek se natáčel na pěti různých ostrovech včetně havajského Kauai. Tam také štáb využil kokosový háj v resortu Coco Palms, který se objevil hned v několika hollywoodských filmech. Jelikož se ale v areálu nacházelo hodně kokosových ořechů, museli je místní před začátkem natáčení sklidit. Tvůrci se obávali o bezpečí herců i celého štábu. Celkem bylo sklizeno 773 kokosových palem, jejichž plody si obyvatelé odnesli domů.

Součástí děje jsou také mořské panny. A získat tuto roli nebylo úplně jednoduché. Jednou z podmínek přijetí bylo, že herečky nesměly mít umělá prsa. Mezi nimi byla také Àstrid Bergès-Frisbey, kterou režisér oslovil poté, co ji viděl ve francouzském časopise. Kvůli roli se učila plavat a mluvit anglicky. A na rozdíl od ostatních kolegů si nemohla užívat havajské slunce a pláž. Měla přísný zákaz opalování. Kůže mořských panen totiž musela být bledá.

FOTO:  Walt Disney Pictures

​Oříškem pro štáb bylo natáčet scény, ve kterých se objevila herečka Penélope Cruz. V té době byla těhotná, ale její postava ne. Takže ve scénách nesmělo být těhotenství vidět. Kvůli tomu museli tvůrci promýšlet záběry hodně dopředu. Fyzicky náročné scény natočili jako první, aby pak nebylo potřeba zakrývat herečce bříško.

Během natáčení v Londýně se Johnny Depp postaral o pořádný rozruch. Obdržel totiž dopis od devítileté studentky základní školy v Greenwichi, která psala Jacku Sparrowovi a žádala ho o pomoc. Její parta pirátů se prý snažila ve škole o vzpouru, ale nepodařilo se jim to, a tak doufali, že by jim oblíbený kapitán mohl poradit, jak na to. Depp se tehdy do školy vydal společně s komparzem a žáky mile překvapil.

Galerie

​A nejen děti byly jeho chováním potěšené. Herec byl štědrý také ke svým kolegům. Poté, co počasí ovlivnilo přípravy filmu ve studiích v Buckinghamshire, rozhodl se Depp koupit pro všechny nepromokavé bundy. Tehdy za to utratil 40 tisíc liber (v přepočtu přes 1,2 milionu korun). Bundu dostalo až pět set lidí. A nikomu už nebyla zima.

Nenechte si ujít film Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna v sobotu 27. února ve 20:20 na Nově. O den později si pak můžete užít reprízu v 17:40 na Nova Cinema!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady