• TV Nova
  • Nadace Nova spojila síly s projektem Počítače dětem: Řeší tak problém s domácí online výukou

Nadace Nova spojila síly s projektem Počítače dětem: Řeší tak problém s domácí online výukou

Nadace Nova již delší dobu podporuje projekt Počítače dětem. Televize Nova sama darovala 10 počítačů. A jeden z nich se Karel Kašák s kamerou vydal darovat mamince Květě, jejíž dvě děti počítač potřebují pro dálkovou výuku.

Aby mohly děti se svými spolužáky držet krok v této specifické době, potřebují počítače, které jim umožní dálkové studium. Ne každá rodina má však na takové zařízení finance. Pro ně je třeba získávat techniku od dárců v rámci projektu Počítače dětem. ​Za jednou takovou rodinou se rozhodl osobně vyrazit moderátor Karel Kašák. Tentokrát počítač organizace zapůjčila do rodiny paní Květy, která má s manželem šest dětí. 

Počítač nejvíce využije hlavně desetiletý Aleš, který je ve čtvrté třídě. Při online výuce se musel dělit o jeden rodinný počítač jak se staršími sourozenci, tak i s rodiči, kteří ho potřebovali k práci. Po zapojení počítače se malý školák mohl rovnou vrhnout na domácí úkoly.

FOTO:  TV Nova

​Do projektu Počítače dětem se mohou přihlásit rodiny, které se kvůli současné kononavirové krizi dostaly do tíživé životní situace, ale také dobrovolníci, kteří pomohou s opravou či zapojením techniky. Více informací najdete na stránkách nadace.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady