• TV Nova
  • V Harrym Potterovi mohla hrát i Madonnina dcera! O jakou roli se ucházela?

V Harrym Potterovi mohla hrát i Madonnina dcera! O jakou roli se ucházela?

Školní rok v Bradavicích ještě ani nezačal a Harry už má co do činění s kouzly. V Kvikálkově se totiž objevili mozkomoři! Chlapec s jizvou na čele moc dobře ví, co to znamená – temné síly s Lordem Voltemortem v čele nabývají na moci. Mnozí jeho návrat popírají a Harryho považují za duševně chorého. Jak páté dobrodružství v Bradavicích skončí?

Pro všechny fanoušky brýlatého kouzelníka jsme si připravili filmové zajímavosti!

1. Atrium Ministerstva kouzel bylo největší kulisou, jaká kdy byla pro potterovskou sérii vyrobena. Jeho rozměry byly 10 metrů na výšku, 40 metrů do šíře a dlouhé bylo 80 metrů. Aby to nebylo málo, v postprodukci jej filmaři nafoukli ještě vizuálními efekty.

2. Naopak Oddělení záhad by bylo z kulis pro natáčení příliš drahé a komplikované. Proto se tvůrci rozhodli ho celé vygenerovat v počítači. Komu by se přece chtělo čistit 15 000 křišťálových koulí od prachu…

FOTO:  TV Nova

​3. Další komplikovanou scénou byla Místnost nejvyšší potřeby. Ta totiž nemá žádný konec ani začátek. Celých pět měsíců trvalo štábu, než našel ideální postavení otočných zrcadel, aby v nich nebyl vidět žádný odraz nikoho, kdo na stříbrném plátně nemá co pohledávat.

4. Ve Velké síni je během snídaně vidět krabička s cereáliemi s názvem „Cheeri-Owls“, tedy „Veselé sovy“. Ne náhodou má i podobný vzhled s reálnými cereáliemi Cheerios, které známe my, mudlové.

​5. Harry Potter a Fénixův řád se stal tak neskutečně očekávaným, že skalní fanoušci zamířili do kin na film Happy Feet jen proto, aby viděli trailer.

6. O roli Lenky Láskorádové se ucházelo 15 000 dívek. Do konkurzu se chtěla zapojit i Madonnina dcera Lourdes Leon. Té to nakonec samotná Madonna zakázala, protože jí její mladá dcera nepřišla dostatečně připravená na svět showbyznysu. Roli nakonec získala Evanna Lynch, která si i sama vyrobila náušnice z ředkviček, které Lenka ve filmu nosí.

FOTO:  TV Nova

​7. První polibek Harryho a jeho lásky Cho Changové se točil třicetkrát! Režisér David Yates si chtěl být jistý, že hrdličky budou působit dost zamilovaně a láskyplně.

8. Pátý díl potterovské série se měl natáčet i v České republice. Údajně tomu tak nakonec nebylo proto, že se rodiče Daniela Radcliffa báli svého syna pustit do ciziny samotného.

9. Třešničku na dortu této informaci nasadila ještě média, kdy prohlášení změnila na to, že „Praha je plná prostitutek a pro mladého Radcliffa přespříliš divoká“.

FOTO:  TV Nova

​10. Fénixův řád se začal natáčet 6. února 2006, přerušení natáčení bylo v květnu kvůli školním povinnostem Emmy Watson a Daniela Radcliffa a skončilo v listopadu téhož roku.

Megafilm Harry Potter a Fénixův řád už v pátek 11. 12. ve 20:20 na Nově!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady