NOVA CUP 2020 odstartoval! Sešla se kompletní česká špička

NOVA CUP 2020 odstartoval! Sešla se kompletní česká špička

Nikdo z pořadatelů či účastníků cyklistického seriálu horských kol NOVA CUP nečekal, že by cyklistická sezóna začala až v polovině června na Sázavě. Start to byl tak opravdu výjimečný. Na startovní pásce se navíc potkala kompletní špička české cyklistiky.

Nejlepší český biker Ondřej Cink, olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, olympionik Jan Škarnitzl či kompletní tým Future Cycling-Northwave v čele s vicemistrem světa v maratonu Kristianem Hynkem či úřadujícím českým šampionem Martinem Stoškem. To všichni se sešli na trase Corny jízda na 80 kilometrů. Účast nevynechaly ani české reprezentantky Karla Štěpánová, Tereza Neumanová, Jana Pichlíková a Milena Cesnaková.

Nejsledovanější závod seriálu NOVA CUP doprovázelo několik významných momentů. Asi po čtvrtině jízdy vyřadil technický problém ze hry favority Ondřeje Cinka i Jaroslava Kulhavého. Nejlépe si s tratí poradil, i přes defekt, český mistr Martin Stošek, který trať zvládnul za 3:01. O necelé dvě minuty později dorazil do cíle Jan Škarnitzl a třetí skončil Matouš Ulman.

Z žen se s nejdelší trasou nejlépe poprala v čase 3:41 Jana Pichlíková před Terezou Neumanovou a Karlou Štěpánovou.

Kratší trasy Niceboy jízdu a rodinnou Nova jízdu si užil například prof. Jan Pirk, hokejová legenda Dominik Hašek, moderátor Sportovních novin Štěpán Sokol či herec a hlas TV Nova Jan Maxián.

Galerie

​Příjemným zpestřením za teplého a slunečného dne byly přejezdy brodů přes řeku Sázavu a jejich přítoků jak v průběhu závodu, tak před samotným cílem.

Po vynucené pauze se uskutečnily i oblíbené dětské závody. Mladé sportovce povzbuzovali například šestinásobný paralympijský vítěz a šestinásobný mistr světa Jiří Ježek nebo Ondřej Cink.

Seriál NOVA CUP pokračuje partnerským závodem Extrém Bike Most již 20. června.

Sdílet

Nejnovější videa

Články