Senzační filmová komedie Případ mrtvého nebožtíka již brzy v kinech!

Hrát mrtvolu není žádná legrace. Autor si snadno napíše, že na zemi leží žena se sekyrou zaseklou v hlavě, ale co to znamená při natáčení?

To vám nejdřív berou míry, aby sekyrka dokonale lícovala s vaší lebkou, aby dobře přilnula, a celý proces lepení, přidělávání, trvá nejméně hodinu. K tomu maskérka přidělá trochu krve, a tak herec pohodlně zalehne na zem, kde předstírá mrtvolu. Jenže když je dlouhý dialog, tak musí před kamerou vydržet celé minuty nedýchat – jakmile se nadechne, sekyra se hýbe. Jede se znovu, a znovu nesmí dýchat. Když se scéna dotočí, všichni ostatní mohou jít na kávu nebo na cigaretu, ale pro mrtvolu je nejlepší, když zůstane ležet. Pokud ale nutně potřebuje na WC, musí přiskočit maskérka a asistentka, které drží sekyrku a doprovázejí herečku na toaletu. Jak to řeší za zavřenými dveřmi, netušíme, ale určitě to není žádná legrace. A v PMN se vyskytuje nejen vražda sekyrkou, ale také vývrtka v srdci nebo prostřelení šípem či průstřel hlavy je naprostou samozřejmostí.

Natáčení probíhalo v Olomouci (dotáčka potom v Litoměřicích) v létě 2019. Do hlavních rolí Miloslav Šmídmajer obsadil tváře, které se v kriminálních seriálech objevují poměrně často – Davida Novotného, Hanu Vagnerovou, Martina Pechláta a Lukáše Příkazkého. A ač se to nemusí na první pohled zdát, na place právě tato čtyřka fungovala bezvadně. V menších, ale výrazných rolích, se divákům představí také Miroslav Táborský, Milan Šteindler, Pavel Rímský, Tereza Srbová, Eva Holubová, Martin Myšička, Petra Jungmannová, Anna Polívková, Lenka Krobotová či Klára Issová. Distributorem filmu je Falcon a premiéra v českých kinech jej čeká 16. ledna 2020.

Galerie

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady