King Kong úplně jinak! Ostrov lebek získal nový kabát. Jaká překvapení režisér filmu pro diváky připravil?

Od natočení původního King Konga (1933) uběhlo mnoho let a omšelý příběh převyprávěný již v několika předělávkách se tvůrci filmu rozhodli tentokrát obměnit. Jak? Co je ve filmu oproti původní verzi jinak?

Strhující snímek Kong: Ostrov lebek je zasazený do roku 1971. Zabývá se expedicí, kterou tvoří nesourodý tým vojáků, badatelů a dobrodruhů. Všichni se spojí, aby prozkoumali tajemný a krásný ostrov kdesi v Pacifiku. Společně se vydají na místo, jež není zanesené v žádné mapě. Výzkum se ale krátce po příletu změní v nebezpečný boj o přežití a útěk z prapůvodního Ráje, ve kterém není pro člověka místo. Režisér snímku Jordan Vogt-Roberts film pojal vskutku z trochu jiné stránky. Jako první nepoužil v adaptaci žádné dinosaury. Ti jsou přitom za normálních okolností obvyklými obyvateli Ostrova lebek. Jordan místo nich raději do filmu zařadil zcela nově vytvořenou faunu.

FOTO:  Archiv TV Nova

​To,  že se Jordan chtěl hodně oprostit od původní verze, dokazuje i úvodní scéna filmu, která měla mít úplně jinou podobu, než nakonec z filmu známe. Místo střetu amerického a japonského letce došlo na půdě Ostrova lebek ke konfliktu celých vojenských jednotek. Střet měla vyrušit obří opice připomínající King Konga. Vojáci v této scéně společnými silami opici usmrtili, čímž měl Vogt-Roberts v úmyslu šokovat diváky. Chtěl v nich vyvolat zmatení z toho, že hlavní protagonista filmu hned na začátku zemřel. Poté se měl na scéně objevit pravý Kong a obě jednotky (kromě dvou vojáků) zlikvidovat.

​​Film Kong: Ostrov lebek si na TV Nova nenechte ujít v sobotu 9. ledna 2021 ve 20:20 anebo v repríze v neděli 10. 1. 2021 od 17:55 na Nova Cinema

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady