• TV Nova
  • King Kong úplně jinak! Ostrov lebek získal nový kabát. Jaká překvapení režisér filmu pro diváky připravil?

King Kong úplně jinak! Ostrov lebek získal nový kabát. Jaká překvapení režisér filmu pro diváky připravil?

Od natočení původního King Konga (1933) uběhlo mnoho let a omšelý příběh převyprávěný již v několika předělávkách se tvůrci filmu rozhodli tentokrát obměnit. Jak? Co je ve filmu oproti původní verzi jinak?

Strhující snímek Kong: Ostrov lebek je zasazený do roku 1971. Zabývá se expedicí, kterou tvoří nesourodý tým vojáků, badatelů a dobrodruhů. Všichni se spojí, aby prozkoumali tajemný a krásný ostrov kdesi v Pacifiku. Společně se vydají na místo, jež není zanesené v žádné mapě. Výzkum se ale krátce po příletu změní v nebezpečný boj o přežití a útěk z prapůvodního Ráje, ve kterém není pro člověka místo. Režisér snímku Jordan Vogt-Roberts film pojal vskutku z trochu jiné stránky. Jako první nepoužil v adaptaci žádné dinosaury. Ti jsou přitom za normálních okolností obvyklými obyvateli Ostrova lebek. Jordan místo nich raději do filmu zařadil zcela nově vytvořenou faunu.

FOTO:  Archiv TV Nova

​To,  že se Jordan chtěl hodně oprostit od původní verze, dokazuje i úvodní scéna filmu, která měla mít úplně jinou podobu, než nakonec z filmu známe. Místo střetu amerického a japonského letce došlo na půdě Ostrova lebek ke konfliktu celých vojenských jednotek. Střet měla vyrušit obří opice připomínající King Konga. Vojáci v této scéně společnými silami opici usmrtili, čímž měl Vogt-Roberts v úmyslu šokovat diváky. Chtěl v nich vyvolat zmatení z toho, že hlavní protagonista filmu hned na začátku zemřel. Poté se měl na scéně objevit pravý Kong a obě jednotky (kromě dvou vojáků) zlikvidovat.

​​Film Kong: Ostrov lebek si na TV Nova nenechte ujít v sobotu 9. ledna 2021 ve 20:20 anebo v repríze v neděli 10. 1. 2021 od 17:55 na Nova Cinema

tch
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady