• TV Nova
  • Střízliví během natáčení 2Bobulí? Ani náhodou! Vypilo se ohromné množství alkoholu

Střízliví během natáčení 2Bobulí? Ani náhodou! Vypilo se ohromné množství alkoholu

Všichni si jistě pamatujeme film 2Bobule s krásnou Terezou Voříškovou coby Klárkou. Jaké zajímavosti z natáčení této české klasiky opravdu stojí za zmínku?

Oblíbený snímek 2Bobule z roku 2009 není třeba dlouze představovat. Děj se odehrává na malebných jihomoravských vinicích, kde se nenapravitelný proutník Jirka (Lukáš Langmajer) se svým kamarádem Honzou (Kryštof Hádek) po svém vypořádávají s nejrůznějšími životními situacemi. Honza žije s krásnou Klárou (Tereza Voříšková) na dědečkově vinařství, kde se marně snaží stát úspěšným vinařem. Jirka mezitím zažívá o něco napínavější chvilky, jelikož se situace mezi ním a otcem jeho přítelkyně Marušky (Jana Pidrmanová) velmi vyostřuje. Jirka se tedy rozhodne začít novou životní etapu a odjede za svým kamarádem Honzou. Po jeho příjezdu je však jejich přátelství vystaveno zkoušce.

FOTO:  Archiv TV Nova

Ve snímku můžeme vidět přední české herce, například Janu Švandovou, Jiřího Korna, Jiřího Krampola či Lubomíra Lipského, pro něhož byla role dědečka neuvěřitelnou stou rolí v jeho herecké kariéře.

• Věděli jste, že postavu Ireny Kocúrikové měla místo Jany Švandové původně hrát manželka Jana Krause, herečka Ivana Chýlková? Ta však po neshodě s producenty roli odmítla.

Během natáčení se vypilo neuvěřitelných tisíc litrů vína, 30 litrů whisky a tři litry tuzemského rumu.

FOTO:  Archiv TV Nova

 • První díl tohoto divácky úspěšného filmu vydělal 31,2 milionů Kč, zatímco jeho pokračování ,,trhlo'' o celých 6,6 milionů více!

• Na jednom z oficiálních plakátů k filmu je vyfocena nahá modelka Dominika Mesarošová, kterou zakrývají pouze hrozny vína.

Komedii 2Bobule sledujte v pátek 16. srpna od 20:20 nebo v neděli 18. srpna od 14:55 na TV Nova.

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady