Přípravy na roli Bridget Jonesové? Renée Zellweger čelila posměchu nejen kvůli přibírání!

Bridget Jonesové je 32 let, pracuje v nakladatelství a prostě nemůže najít toho „správného“ chlapa. Kila přibývají, její matka se jí pořád snaží dát dohromady s všelijakými podivíny a mezi Bridget a jejím šéfem Danielem to znatelně jiskří. Bohužel se však zdá, že ani on není zrovna vzorem všech ctností. Bridget se ale rozhodne vzít svůj život pevně do svých rukou...

Co jste o filmu určitě nevěděli?

• V rámci přípravy na roli Renée Zellweger přibrala 11 kg.

• Postava Bridget Jonesové pracuje ve vydavatelství. Aby v tomto oboru její představitelka nasbírala potřebné zkušenosti, nechala se v podobné sféře zaměstnat. V té době chodila s hercem Jimem Carreym a měla jeho fotku na svém pracovním stole. Jejím spolupracovníkům, kteří ji nepoznali, to připadalo úchylné a směšné.

FOTO:  TV Nova / Miramax

• Pár se údajně dal dohromady již v roce 1999. Jim pak během natáčení Deníku Bridget Jonesové přiletěl do Londýna a vzal Renée na romantickou večeři při svíčkách, při níž ji požádal o ruku a dal jí diamantový snubní prsten v hodnotě neuvěřitelných 200 tisíc dolarů, což odpovídá sumě zhruba čtyři a půl milionu korun. V prosinci roku 2000, několik měsíců po natáčení, se však pár bohužel rozešel s tím, že každý toužil po něčem jiném. Zatímco Renée chtěla mít svatbu a děti, Jim na to tolik nespěchal. Vzhledem k tomu, že se svou první ženou Melissou již měl dceru, ani do dětí se tolik nehrnul.

Galerie


• Renée Zellweger je rodilou Američankou, ale postava Bridget pochází z Velké Británie. Renée tak natrénovala britský přízvuk, se kterým pak mluvila i na place mimo natáčení. Její herečtí kolegové ji s jejím rodným přízvukem slyšeli mluvit až na premiéře filmu a byli z její mluvy značně zaskočeni.

• Rvačka Hugha Granta a Colina Firtha neměla naplánovanou choreografii a byla improvizací herců.

Do deníku Bridget Jonesové můžete nahlédnout v neděli 20. června od 20:20 na Nově nebo v repríze v úterý 22. června od 18:10 na Nova Cinema. 

 

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady