GALERIE: Sulley s chapadly nebo Mike bez rukou? Příšerky s.r.o. původně vypadaly úplně jinak

Tvůrci z Pixaru upustili uzdu své fantazii, když si dali za úkol vytvořit svět příšer. Původně měli hrdinové vypadat úplně jinak, ať už mít jinou srst, nebo třeba rovnou dvě hlavy!

Příšerky s.r.o. je firma vedená panem Waternoosem a jejím zaměřením je získávání dětského jekotu, z něhož vzniká energie pohánějící celé město příšer. James P. Sullivan a Mike Wazowski jsou hvězdami celého podniku – blíží se překonání rekordu ve strašení. Když se k nim ale nedopatřením dostane lidská holčička, jsou to oni, kdo je vyděšený. Lidské děti jsou totiž, jak je dobře známo, pro příšery smrtelně jedovaté…

FOTO:  Walt Disney / Pixar

• Než se tvůrci dobrali konečného vzhledu Sulleyho, vzniklo více než deset naprosto odlišných návrhů a bezpočet drobných změn. Sulley v jednu chvíli například měl mít místo nohou chapadla. Tvůrci se však obávali, že diváci budou sledovat více ona chapadla, než Sulleyho obličej, a tak nakonec dostal nohy a ocas. Před dokončením byla ve hře možnost, že by měl Sulley dioptrické brýle. Pro pixarovské postavičky bylo však vždy velice důležité, aby oči byly dobře viditelné kvůli čitelnosti emocí. Tvůrci se obávali, že by brýle znesnadnily čitelnost Sulleyho emocí, a tak mu je odebrali.

• Pro americký film je běžný formát 24 obrázků za vteřinu. Jediný obrázek se Sulleym počítač vytvářel 11 až 12 hodin, protož sympatický strašák má 2,3 milionu chlupů a tedy mnoho detailů, které musí počítač vytvořit.
• V prvotních fázích tvůrci zvažovali, že by Mike byl hořící koule. Později pracovali s variantou, která je mnohem podobnější Mikeově výsledné vizáži, až na to, že neměl ruce. Ztvárnění jeho pohybů se tím však komplikovalo natolik, že mu nakonec ruce „vrátili“.


• Původně měla být Boo již šestiletá, tvůrci se však v průběhu filmu rozhodli její věk změni na pouhé dva roky, aby byla více závislá na Sulleym.

Galerie


 
Film Příšerky s.r.o. můžete sledovat v neděli 31. března od 10:15 na TV Nova nebo v repríze ve středu 3. dubna od 16:10 na Nova Cinema.
Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady