Autorem písně pro film Hudbu složil, slova napsal byl teprve třináctiletý chlapec! Je to syn slavného režiséra

Hudební romantická komedie Hudbu složil, slova napsal s Hughem Grantem a Drew Barrymore je plná chytlavých písniček. Ne všechny ale napsali profesionální hudebníci, za jednou z písní stojí dokonce malý chlapec!

Alex Fletcher (Hugh Grant), coby zpěvák popového dua POP!, býval hvězdou první velikosti. To ale bylo v 80. letech. Dnes žije ve stínu své zašlé slávy a vystupuje pouze na slavnostech, výstavách či večírcích. Nyní přichází šance na comeback. Jedna z největších hudebních hvězd světa, Cora Cormanová (Haley Bennett), je fanynkou POP! a chce s Alexem nazpívat duet. Háček ovšem je, že Alex musí onen hit složit během pouhých pár dní, jenže už řadu let neskládal – a co víc, píše hudbu, ale není příliš nadaný textař. V jeho životě se však zničehonic objeví Sofie (Drew Barrymore), nepředvídatelná zalévačka květin, která má překvapivý talent na psaní poezie. Oba dva jsou však stíháni vlastními démony minulosti. Pokud mají uspět, musí své obavy překonat...

FOTO:  Warner Bros


• Hugha Granta musel režisér přesvědčovat, aby písně ve filmu nazpíval sám. Po několika zkouškách ve studiu nakonec Hugh pojal tolik sebevědomí, že chtěl na natáčení scény velkého koncertu zpívat živě. Poté, co mu tvůrci přehráli nahrávky ze zkoušek, jeho sebevědomí utrpělo natolik, že rád přijal vyladěnou nahrávku a při natáčení zpíval na playback.

• Postava Alexe Fletchera je pocta Andrew Ridgeleymu, členovi dua WHAM!. Kapela se rozpadla, když se Ridgeleyho kolega George Michael rozhodl pro sólovou dráhu.

• Jako dítě bral Hugh Grant lekce hry na piano od matky slavného hudebního skladatele Andrewa Lloyda Webbera. S lekcemi však náhle přestal a v průběhu let pozapomněl vše, co se kdysi naučil. Kvůli tomuto snímku se však před natáčením opět začal na piano učit, šlo ovšem jen o prstoklad do záběrů, v nichž mu je při hraní vidět na ruce.

Galerie• Režisér, producent a scenárista Marc Lawrence nabídl Hughovi Grantovi píseň „Dance With Me Tonight“ (Dnes se mnou tanči), když do jedné scény hledali vhodnou píseň. Hugh píseň nadšeně přijal, aniž by věděl, že jejím autorem je Lawrencův teprve třináctiletý syn Clyde. Ten se mimochodem již v šesti letech jako pianista podílel na soundtracku snímku Slečna Drsňák (2000)!

• Hugh Grantovi jako hlasový poradce pomáhal Martin Fry, zpěvák popové skupiny ABC, která byla na vrcholu slávy v osmdesátých letech.Americký film Hudbu složil, slova napsal můžete sledovat v neděli 31. března od 18:00 na Nova Cinema.

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady