Všimli jste si? Pokračování Cesty na tajuplný ostrov odhaluje scénu z Jurského parku!

Všimli jste si? Pokračování Cesty na tajuplný ostrov odhaluje scénu z Jurského parku!

Nejmladší člen rodiny Andersonů Sean zachytí nouzové volání z tajuplného ostrova. Neváhá ani chvíli a rozhodne se, že ostrov musí najít. Nostrově by se měl navíc nacházet i jeho pohřešovaný děděček...

V pokračování úspěšného filmu Cesta do středu země (2008) uvidíme mladého Seana Andersona, který zachytí nouzové volání z tajemného ostrova, na kterém se má nacházet i jeho pohřešovaný dědeček. Společně se svým nevlastním otcem Hankem se vydají záhadné místo hledat. Již na počátku jejich cesty se potýkají s problémy, kdy se jim nedaří pronajmout žádnou loď, která by je na tajuplný ostrov v Pacifiku dopravila. Pomoci se jim dostane až od pilota helikoptéry Gabata a jeho dcery Kailani. Všichni společně se vydávají na cestu. Ještě než doletí na místo, vletí do bouře a havarují. Poté, co se probudí na pláži, zjistí, že dorazili do cíle. Film je plný nejen dobrodružství, záhadných zvířat a hor ze zlata, ale patří k němu i zajímavosti. Přinášíme vám ty nejlepší.

 

FOTO:  Warner Bros

- Ačkoliv se jedná o pokračování filmu Cesta do středu země, hraje v něm pouze jediný herec z původní sestavy, a to Josh Hutcherson, tedy Sean Anderson.

- Sir Michael Cane, Seanův dědeček, ve filmu pátrá po základně kapitána Nema. Tentýž herec ztvárnil postavu kapitána Nema ve filmu 20 000 mil pod mořem z roku 1997.

FOTO:  Warner Bros

- Když ve filmu skupinka narazí na obrovská vejce, Hank si myslí, že to jsou určitě ještěrčí vejce. Ostatní namítají, že mohou být hadí. Jedná se o narážku na slavný film „Indiana Jones: Dobyvatelé ztracené archy“, kde hlavní hrdina spadne do jámy plné hadů a pronese: „Hadi! Proč to musejí být zrovna hadi“.

- Ve scéně, kde hlavní hrdinové hledají ponorku, můžete vidět široké prostranství, totéž místo jste mohli spařit i ve filmu Jurský park.

FOTO:  Warner Bros

- Když Sean oznamuje, že se vydává na tajuplný ostrov, Hank vtipně pronese: „Možná se zastavíš na měsíci a vezmeš mi ledovou tříšť.“ Tímto naráží na nadcházející film této série „Ze země na měsíc“, který doposud nebyl natočen.

 

Galerie

Film Cesta na tajuplný ostrov 2 uvidíte v neděli 24.2 v 17:40 na Nově.

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady