Jak získala Madonna roli ve filmu Evita? Díky pěveckým kvalitám to nebylo!

Film Evita je zejména životním příběhem manželky prezidenta Peróna, která se stala hrdinkou argentinského lidu. A není snad člověka, kterého by nevzal za srdce. Tolik je v něm emocí.

Evita je příběhem neobyčejně charismatické ženy. Přitom z počátku by to do ní nikdo neřekl. Z nevýznamné herečky, která byla obsazována do druhořadých rolí, se vyšvihla do čela státu. Po osudovém setkání s argentinským diktátorem Juanem Perónem se z ní stala jeho žena a modla národa.


Do srdcí obyvatel se Evita vryla hlavně rozsáhlou charitativní činností a bojem za volební právo žen. Lidem byla zbožňována, ovšem pro svou stoupající politickou moc byla opovrhována armádou. Bohužel předčasně zemřela na rakovinu. Zarmoutila tím celý národ.

FOTO:  oficiální zdroj

Atraktivní příběh chudé dívky, která se stala uznávanou ženou s nesmírným vlivem, se těší velké popularitě i dnes. Svou zásluhu na tom má slavný muzikál Evita slavného hudebního skladatele Andrewa Lloyda Webera. Píseň Don´t cry for me Argentina obletěla celý svět a dodnes patří mezi nejslavnější Webberovy hity.

FOTO:  oficiální zdroj


Z natáčení je známo hodně zajímavostí:

* Věděli jste, že Madonna bylo obsazena poté, co napsala režisérovi Alanu Parkerovi obsáhlý dopis o svých přednostech a nenahraditelnosti pro roli Evity? Roli získala hlavně díky tomu.

* Při natáčení klipu k písnu „You Must Love Me“ byla Madonna těhotná.


* Ve filmu vystřídala 85 kostýmů, 39 klobouků, 45 párů bot a 56 párů náušnic.

* Za herecký výkon ve filmu získala Madonna Zlatý globus.

* Jde o první (a zároveň poslední) americký film, který byl oficiálně promítán v hlavním městě Severní Koreji v Pchjongjangu.

 

Film Evita můžete sledovat ve středu 30. 1. v 13.30 na stanici Nova Cinema.
 

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady