VŠIMLI JSTE SI? Některé scény filmu Mamma mia! byly změněny v postprodukci! Co do nich tvůrci přidali?

VŠIMLI JSTE SI? Některé scény filmu Mamma mia! byly změněny v postprodukci! Co do nich tvůrci přidali?
Zdroj: Bontonfilm

Mladičká Sophie (Amanda Seyfried) žije s mírně šílenou matkou Donnou (Meryl Streep) na řeckém ostrůvku Kalokairi, kde vedou lehce uvadající rodinný hotýlek. Ani s jednou není k vydržení, protože se Sophie bude záhy vdávat. Zatímco Donna si v téhle souvislosti dělá ryze praktické starosti, Sophie řeši jediný problém – kdo ji odvede k oltáři. Jak to dopadne?

Nalezený matčin deník odhalil, že se Donna v době kriticky blízké Sophiinu početí spustila hned se třemi chlapci. Podnikavá dívka, která zdědila matčinu excentričnost, nelení a všechny tři na svatbu pozve. A oni (rozevlátý obchodník Sam – Pierce Brosnan, upjatý bankéř Harry – Colin Firth, svérázný dobrodruh Bill – Stellan Skarsgård) přijedou. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin. Během nich bude nevěsta muset najít toho pravého. A protože Donna neměla o příjezdu tří připomínek hříchů mládí ani ponětí, bude na Kalokairi veselo i bez svatby.

• V momentě, když podepisoval smlouvu, nevěděl Pierce Brosnan o projektu prakticky nic. Producenti mu řekli pouze to, že se snímek bude natáčet v Řecku a v hlavní roli bude Meryl Streep. To mu úplně stačilo. Brosnan poté prohásil, že s Meryl Streep by hrál v čemkoliv. Popsal ji jako „Tu nádhernou blondýnku, o které snil už v herecké škole“.

• Meryl Streep kvůli nazpívání písně „The Winner Takes It All“ letěla do Stockholmu a spolupracovala s Bennym Anderssonem, členem skupiny ABBA a spoluautorem jejich písní. Meryl všechny vokály zvládla napoprvé, načež ji Andersson označil za „zázrak“.

• Všichni herci si své party nazpívali sami, zhruba polovina písní byla nahrána předem a natočena na playback, zbytek byl nazpíván přímo na place během natáčení scén.

FOTO:  TV Nova

• Snímek se odehrává v Řecku, je založen na švédské hudbě, jeho název je v italštině a byl natočen v angličtině.

• Pierce Brosman označil natáčení filmu za nejpohodovější, které kdy zažil.

 • Mnoho hlášek a zvuků bylo do filmu přidáno až v postprodukci. Stejně tak některé věty byly změněny. Patrné je to například ve scéně, kdy Donna nese povlečení do pračky – všimněte si, že se její rty nepohybují, když mluví! Ve scéně, kdy Donna, Rosie a Tanya leží na pohovce zazní z úst Donny vysoký smích, její rty se však opět nepohybují.

• Při přípravách filmu producenti zvažovali zakomponování zcela nových písní. Benny Andersson a Björn Ulvaeus (členové a skladatelé písní skupiny ABBA) to však odmítli, ABBA pro ně v tomto ohledu byla uzavřenou záležitostí. 

FOTO:  Bontonfilm

Veleúspěšný filmový muzikál Mamma Mia! uvidíte v sobotu 25. ledna od 20:20 na TV Nova. Podívat se na něj můžete i v repríze v neděli 26. ledna  od 15:15 na stejném kanále.Sdílet

Nejnovější videa

Články