Tragické osudy herců z komedie Jak utopit doktora Mráčka: Smrt přímo během natáčení i několik sebevražd!

Tragické osudy herců z komedie Jak utopit doktora Mráčka: Smrt přímo během natáčení i několik sebevražd!
Zdroj: TV Nova

Ve slavné komedii Jak utopit doktora Mráčka z roku 1974 se objevilo mnoho hvězdných herců, vzpomeňte třeba na Zdeňka Řehoře, Miloše Kopeckého nebo Stellu Zázvorkovou. Připomeňte si tyto legendy a jejich osudy!

Film vypráví o romantické lásce mezi členkou vodnické rodiny Janou Vodičkovou a prachobyčejným smrtelníkem doktorem Jindřichem Mráčkem. Komediální zápletka s kopou vtipných příhod baví rodiny u televizních obrazovek již několik desítek let a od své premiéry film na popularitě vůbec neztratil! Slavná filmová komedie vypráví o tom, jak vodníci ztrácejí díky láskám ke smrtelníkům, krevním transfúzím nebo nevhodně zvolené stravě vodnické schopnosti a také o tom, jak těžké někdy může být zbavit se jednoho obyčejného doktora. Zachrání vodníci svůj domov a dynastii, která se poslední dobou nebezpečně ztenčuje?

FOTO:  TV Nova

Jaké osudy měli herci oblíbené komedie?

– Zdeněk Řehoř se k natáčení filmu dostal díky nešťastné náhodě. Původně měl roli Aloise hrát Jan Libíček,který během života ztvárnil role ve více než čtyřiceti filmech a k nejvýznamnějším snímkům, ve kterých se objevil bezpochyby patří Světáci a Šest medvědů s Cibulkou. Jeho poslední filmovou rolí byl právě vodník Alois ve filmu Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, kterou už ale bohužel nestihl dokončit. Přímo při natáčení jedné scény, v níž společně s Vladimírem Menším číhá na břehu Vltavy na doktora Mráčka, byl odvezen do nemocnice, kde následně zemřel na selhání ledvin. Jeho role potom byla přeobsazena Zdeňkem Řehořem.

FOTO:  TV Nova

– Stella Zázvorková, která ve filmu ztvárnila maminku doktora Mráčka, a Miloš Kopecký jako hlavní český vodník Wassermann ve skutečném životě tvořili manželský pár, i když pouhý rok. V manželství, kterému svědčil Vlastimil Brodský, setrvali tak krátkou dobu, Miloš Kopecký však byl pro Stellu velkou životní láskou a otcem její jediné dcery Jany. Ta se jim narodila brzy po svatbě, ale ani její život netrval příliš dlouho. Jejich dcera se během života několikrát pokusila o demonstrativní sebevraždu, až se jí to v patnácti letech shodou nešťastných náhod podařilo.
FOTO:  TV Nova

– Vlastimil Hašek, který ve filmu ztvárnil kamaráda Dr. Mráčka Honzu, zemřel na infarkt. Největší trápení tato událost přinesla jeho ženě Daně Syslové, kterou znáte jako Amálku Peškovou z Ulice. Jejich syn náhlou ztrátu tatínka nedokázal unést, v pětadvaceti letech se oběsil a Dana se tak musela v jednom roce vyrovnat s obrovskou ztrátu dvou osudových mužů.

Galerie


– Kombinace alkoholu a záliba ve výškách zapříčila tragický osud i Jiřímu Hrzánovi. Při šplhání po fasádě budovy za jednou z žen se zřítil z pátého patra a po několikadenním kómatu zraněním způsobených pádem podlehl.

– Předčasně byl ukončen také život Dáši Neblechové (žena Alberta Bacha, vodníka z řeky Inn), která zemřela v šedesáti letech při autonehodě.

Připomeňte si spolu s námi významné velikány československého filmu, které život nešetřil, již tento pátek 14. prosince od 20:20, nebo neděli 16. prosince 2018 od 15:05 na TV Nova.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:


Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady