• TV Nova
  • Kdo měl ve filmu Šest medvědů s Cibulkou doubléra? To neuhádnete!

Kdo měl ve filmu Šest medvědů s Cibulkou doubléra? To neuhádnete!

Co všechno se může změnit v životě cirkusáka potom, co se ocitne na dlažbě? Pokud je tím cirkusákem Lubomír Lipský, je o zábavu postaráno! Se svým šimpanzem Tondou musí co nejdříve najít nové zaměstnání. Víte ale, jak se oblíbený šimpanz z legendární rodinné komedie Šest medvědu s Cibulkou jmenoval ve skutečnosti?

Jak samotný název napovídá, režisér Oldřich Lipský vsadil v nestárnoucí komedii na propojení lidských a zvířecích scén. Klaun Cibulka, který celý život vystupoval v cirkuse, po ředitelově renovaci musí ukončit své číslo s medvědy a najít si tak běžnější zaměstnání. Děti, které ho jako klauna milují, pro něj vymyslí skvělý plán! Cibulka se převlékne za kuchařku a nastoupí do školy. A nezůstane jen u vaření, Cibulka se bude muset vypořádat také s prací uklízečky a školníka. Se svým šimpanzem a medvědy, kteří si ho ve škole najdou, nás zasypou až do konce filmu celou řadou zábavných scén! Jak takové natáčení s tolika zvířaty vypadalo?


Samotnou drezůru medvědů zajišťoval Ferdinand Berousek a jeho synové. Právě drezůra je specialitou rodiny Berousků, kteří v roce 2018 slaví výročí 100 let od založení. V roce 1981 získali nejvyšší vyznamenání za "Super show s medvědy" za vystoupení v Tokiu a v roce 2013 stříbro na prestižnímm festivalu ve francouzském Grenoblu.
FOTO:  Archiv TV Nova

Skutečné jméno filmového šimpanze je Zoly. To je ale jméno jen jednoho ze šimpanzů, kteří se ve filmu objevili. Dohromady se vystřídali tři! V zákulisí nosili plenku, aby nepočůrali kostýmy, když se jim něco nelíbilo, a maskérům dalo dost práce, aby diváci nepoznali, že se navzájem suplují! Povedlo se?

Galerie


Ve filmu z roku 1972 se diváci dočkali i „triku“ v nezapomenutelné scéně, kdy herci kloužou do ředitelny. Kdo by si tuto vtipnou epizodu nevybavil? Přemýšleli jste někdy nad tím, jak toho filmaři dosáhli? Architekti si poradili tak, že postavili chodbu s mírným sklonem a kamera během natáčení stála kolmo k šikmé podlaze, aby oko diváka nic nepoznalo.

Připomeňte si všechny slavné scény z nezapomenutelné rodinné komedie již tuto neděli 2. prosince od 17:45 na TV Nova nebo v úterý 4. prosince od 18:20 na Nova Cinema!

NEPŘEHLÉDNĚTE: 
TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady