Popíjení na hřbitově i fyzická napadení: Podívejte se na nejkurióznější novoroční zvyky

Popíjení na hřbitově i fyzická napadení: Podívejte se na nejkurióznější novoroční zvyky

Kdo by neznal přísloví „Jak na Nový rok, tak po celý rok“? Pro každý národ může být jeho význam zcela odlišný. Rčení „Jiný kraj, jiný mrav“ platí i při oslavách Nového roku. Vybrali jsme ty nejkurióznější zvyky, které se ve světě dodržují.

Chile

V Chile se slaví Silvestr na velmi netradičním místě - na hřbitově v chilském městě Talca. Lidé se zde scházejí, aby si vzpomněli na své blízké zesnulé u jejich hrobů. Toto ponuré místo se mění v radostné. Při hromadné oslavě nechybí jídlo ani šampaňské. Nový rok tady každoročně uvítá tisíce lidí. 

Peru

V Peru je zvykem vyřešit na konci roku spory se svými sousedy a vstoupit do nového roku s čistým štítem. Nejedná se ale o slovní potyčku, nýbrž o fyzický boj. Hromadné rvačky se účastní muži i ženy, kteří se při potyčce posilňují alkoholem.

Itálie

Namísto bujarých oslav vítají v italských Benátkách Nový rok v romantickém duchu. Zamilované páry se scházejí na náměstí svatého Marka, kde se o půlnoci políbí. Každý rok se snaží překonat rekord.

JAR

V Jihoafrické republice slaví příchod nového roku opravdu netradičně. Lidé vyhazují z oken věci, kterých se chtějí zbavit, dokonce i nábytek či elektroniku! Staré věci vyhazují, protože je nahradí v novém roce novými. V důsledku těchto nebezpečných oslav je každý rok zraněno několik lidí.

Thajsko

V Thajsku se slaví Nový rok, který připadá na 13. dubna, opravdu originálně. Každoročně pořádají Thajci obří vodní bitvu, která trvá po dobu tří dnů. Lidé po sobě hází balónky naplněné vodou. Kvůli této události se uzavírají ulice ve městě. Tradici si užívají hlavně mladí lidé.

 

 

Sdílet

Nejnovější videa

Články