OKATÉ PLAGIÁTORSTVÍ: Tvůrci akčního sci-fi Ostrov čelili žalobě!

OKATÉ PLAGIÁTORSTVÍ: Tvůrci akčního sci-fi Ostrov čelili žalobě!
Zdroj: TV Nova

Někdy se to s tou inspirací bohužel přežene. Své o tom ví autoři snímku Ostrov, kteří byli zažalováni za porušení autorských práv tvůrci podobného snímku ze sedmdesátých let...

V nedaleké budoucností došlo ke globální ekologické katastrofě a v zařízení pojmenovaném jednoduše Institut přežívá jen hrstka posledních přeživších. Všichni sní o jediném: dostat se na Ostrov - jediné místo na Zemi, jež nebylo kontaminováno. Patří k nim i Lincoln 6-Echo, který se zakouká do krásné dívky Jordan 2-Delta a společně sní o cestě do ráje. Jednou se ale Lincoln náhodou dostane do technického sektoru Institutu a vzápětí zjistí, že všichni obyvatelé jsou součástí děsivého experimentu s klonováním, že Země není zničená a žádný Ostrov neexistuje...

FOTO:  TV Nova

• Černá loď Renovatio, která se neustále objevuje ve snech hlavního hrdiny, skutečně existuje - jedná se o 36 metrů dlouhou luxusní jachtu 118 WallyPower, jež dosahuje rychlosti až 110 km/h a vyjde na 25 milionů dolarů.

• Tvůrci nepříliš kvalitního a taktéž nepříliš úspěšného snímku The Clonus Horror z roku 1979 zažalovali studio stojící za snímkem Ostrov pro porušení autorských práv. V žalobě bylo vyjmenováno přibližně sto značných podobností včetně základních premis, k soudnímu procesu však nakonec nedošlo. Obě strany dospěly k dohodě a došlo neupřesněnému sedmimístnému finančnímu vyrovnání. 

Galerie


• Natáčení v některých dnech trvalo až čtrnáct hodin, poté herci museli ještě na další dvě hodiny do posilovny.

• Během natáčení automobilové honičky byla zničena velmi drahá kamera.

Snímek byl velmi kritizován za četný product placement (využití reálných značek a produktů). Ve filmu se ve formě kreditních karet, bot, či třeba nápojů vyskytuje minimálně 35 produktů nebo značek. Ač se nepochybně jednalo o značnou finanční injekci, neboť firmy za umístění svých produktů ve filmech přispívají do rozpočtu nemalými penězi, režisér Michael Bay široké využití reklamy obhajuje snahou o realističtější ztvárnění filmového světa.Na Ostrov se můžete vydat v neděli 11. listopadu 2018 od 20:00 na Nova Cinema nebo v repríze v pondělí 12. listopadu 2018 od 15:30 na tomtéž kanále.
 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady