Bolestné natáčení: Igora Chmelu čekalo v krematoriu nepříjemné překvapení

Natáčení satirické komedie Ostravak Ostravski bylo v jednu chvíli dost psychicky náročné pro Igora Chmelu. Jak se s nečekanou událostí vyrovnal?

Ostravak Ostravski je satirická komedie inspirovaná fenoménem anonymního blogera. Hlavní postavou je Jarek Ostravski, původně horník jako každý jiný. Když ale v dole bouchne jedna ze štol a on zachrání spoustu svých kamarádů ze závalu, stane se hrdinou a najednou se mu život obrátí naruby! V hlavní roli se objeví rodilý Ostravan Igor Chmela, ve filmu si rovněž zahrála ostravská pěvecká ikona Věra Špinarová.

Co jste o filmu dost možná nevěděli?

Představitel hlavní role Igor Chmela zažil při natáčení snímku Ostravak Ostravski nevšední zážitek! Část děje se totiž odehrává v ostravském krematoriu přímo při kremacích. A přesně v tomto krematoriu se před několika lety loučil Igor se svými rodiči. Nejdříve se musel herec s touto situací vyrovnat a následně zašel za místním spalovačem, aby se dozvěděl, jak to vlastně v krematoriu chodí

♦ Herci si kromě jiného vyzkoušeli i opravdovou jízdu těžní klecí do podzemí.

♦ Zajímavé je, že scény z dolů se natáčely v Mostě. Jinak je ale film přesný odraz Ostravy a její atmosféry, hraje zde i mnoho místních herců.

♦ Postava Ostravaka je přesným odrazem ostravského dělníka podle Igora Chmely. On sám se v Ostravě narodil a sám nějakou dobu pracoval jako traťový dělník. Jeho kolegy byli i horníci, takže svou postavu staví na reálné zkušenosti.

♦ Ředitel vydavatelství Repronis Jiří Němec a Lukáš Krečmar jsou jediní ze tří lidí, kteří znají skutečnou identitu utajovaného autora knihy Denik Ostravaka na jehož náměty byl film natáčený.

Galerie

 

♦ Rozpočet filmu byl 20 milionů korun, nakonec film stál okolo 16 milionů korun.

♦ Během jednadvaceti natáčecích dní filmový štáb v čele s režisérem Davidem Kočárem natáčel po celé Ostravě. Výjimkou nebyl ani festival Colours of Ostrava, kde měli například dohodnutou spolupráci s členy hudební skupiny Lake Malawi.

♦ Film se měl natáčet již v roce 2014, ale kvůli nedostatku financí a zdravotním potížím producenta Viktora Krištofa bylo vše odloženo.

Satirickou komedii Ostravak Ostravski uvidí diváci v neděli 5. července od 20:20 na Nově nebo v repríze v neděli 12. července od 15:55 na stejném kanálu.

 

Sdílet

Nejnovější videa

Články