• TV Nova
  • ČESKÝ ÚTOK NA OSCARA?! Krátký snímek z českého projektu Fast Food Film slaví

ČESKÝ ÚTOK NA OSCARA?! Krátký snímek z českého projektu Fast Food Film slaví

ČESKÝ ÚTOK NA OSCARA?! Krátký snímek z českého projektu Fast Food Film slaví
Zdroj: Nova.cz

Duc Viet Duong alias Dužan. Že vám tohle jméno nic neříká? Měli byste si ho ale určitě zapamatovat! Protože právě on má možnost do České republiky přívést po patnácti letech Oscara! Na Nova Plus se teď můžete na jeho dílo podívat.

Snímek Nightshift je malé rodinné drama lákající diváky na příběh kluka, který zjišťuje, že máma je vlastně víc než kámoši. 
Ačkoliv Dužana Duonga vyhodili z FAMU, on má již teď, v sedmadvaceti letech, díky svým filmům na kontě hned několik ocenění. A to zatím nejdůležitější získá možná již brzy: „V prosinci nás čeká promítání na Singapore International Film Festival - SGIFF v kategorii Southeast Asian Short Film Competition. Vítěz této kategorie bude vyslán do boje o Oskara za nejlepší krátký hraný film! Držte nám palce!”

FOTO:  Nova.cz

Na Nightfish se můžete podívat ZDE. Ve stejné sekci najdete i ostatní z krátkých filmů - Men’s needs, Láska z Mekáče a Život je jako hamburger. Posuďte práci začínajících tvůrců a hlasujte pro svého favorita do 15. listopadu. Vítěz bude vyhlášen o den později během Noci Filmových Nadějí v Bio Oku!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady