VIDEO: Televizní spoty už pošesté představují příběhy rodin, které zasáhla vážná nemoc

TV Nova a Dobrý anděl letos už pošesté spustí společnou kampaň, která má za cíl rozšířit počet dárců Dobrých andělů a zároveň oslovit i nové rodiny s vážně nemocným dítětem. V rámci kampaně diváci TV Nova uvidí příběhy rodin, které zasáhla vážná nemoc. V charitativních spotech se objeví moderátoři Televizních novin Lucie Borhyová a Rey Koranteng, kteří prostřednictvím nadace podporují rodiny v těžké situaci již několik let.

Charitativní spoty jsou inspirovány reálnými příběhy a hrají v nich skutečné rodiny s dětmi, které trpí závažným onemocněním. V obou případech se i přes těžké překážky, které rodinám život nadělil, rodiče snaží svým dětem vylepšit prostředí k životu. Ať už se jedná o výrobu ozdoby na strop, která má dceři Petrušce, dlouhodobě upoutané na lůžko, zpestřit a zpříjemnit dny, nebo speciální popruhy vyrobené sportovně aktivními rodiči, aby mohli dostat syna trpícího vážnou metabolickou poruchou na hůře dostupná turistická místa.

 

S kreativním nápadem opět přišel Jan Švejkar, který spot režíroval ve spolupráci s kameramankou Annou Smoroňovou. Produkci zajistil Stink films v čele s producentem Michaelem Šroubkem. Dokument o kampani natočil Jakub Švejkar a s pořízením fotografií pomohl Jakub Dohnálek.

FOTO:  TV Nova

„Vážíme si zapojení všech, kteří se rozhodnou nezištně pomáhat druhým. Tak je to i v případě této kampaně, ať už se jedná o produkci ze strany Stink films či mediální podporu ze strany televize Nova. Je radost spolupracovat s lidmi, kteří mají chuť pomoci a za to jim patří naše veliké poděkování,“ komentuje spolupráci Petr Sýkora a dodává: „88 % rodinám s vážně nemocným dítětem dlouhodobě chybí finanční pomoc, díky pravidelným příspěvkům mohou zajistit svým dětem lepší péči. Věříme, že tato kampaň bude mít pozitivní přínos pro jejich těžkou situaci.“

Zdroj: TV Nova

Celou kampaň doplní reportáže v Televizních novinách, několik publicistických reportáží a rozhovorů v pořadech TV Nova, jako je Volejte Novu nebo Snídaně s Novou, a rozhovory se spoluzakladatelem nadace Petrem Sýkorou, vybranými rodinami i odborníky. Kampaň opět podpořily tváře TV Nova, zejména Lucie Borhyová a Rey Koranteng.
 

Systém pomoci nadace Dobrý anděl je postaven na pravidelném zasílání příspěvků, z nichž rodiny hradí například nákladné intenzivní rehabilitace, terapie, speciální stravu, zdravotnické pomůcky, bezbariérové úpravy v bytě a mnoho dalších výdajů spojených s léčbou. Vše co v jednom měsíci Dobrý anděl vybere, rovnoměrně rozdělí první pracovní den následujícího měsíce mezi počet rodin. Takových je v současné době více než tři tisíce. Příspěvky dárců odevzdává nadace rodinám do posledního haléře, protože její provoz je hrazen ze soukromých prostředků Petra Sýkory a dalších filantropů.

 

Vice informací najdete na www.dobryandel.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE: 
Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady