TAJEMSTVÍ seriálu Dr. House: Zlomyslný doktor měl původně mít úplně jiné postižení. To by byla síla!

TAJEMSTVÍ seriálu Dr. House: Zlomyslný doktor měl původně mít úplně jiné postižení. To by byla síla!
Zdroj: oficiální zdroj

Po osmi odvysílaných řadách se fanoušci museli s talentovaným Hughem Lauriem, který díky roli Gregoryho House dostal nálepku zahořklého, depresivního a zlomyslného člověka, rozloučit. Proč?

Děj seriálu Dr. House se odehrává v nemocnici v New Jersey. Hlavní postavou je svérázný doktor Gregory House, který spolu se svým týmem řeší ty nejobtížnější případy. Poslední díl byl odvysílán 21. 5. 2012 na stanici FOX. Co jste určitě nevěděli?


FOTO:  TV Nova

- Už od začátku psaní scénáře bylo jasné, že Dr. House bude mít nějaký handicap. Ale jaký? Shodnout se bylo těžké a v potaz připadalo hned několik variant. Buď jsme mohli mít doktora, který bude upoutaný na invalidní vozík, což znamenalo příliš mnoho komplikací a omezení, nebo doktora s výraznou jizvou ve tváři, ale to by zase bylo příliš nevýrazné postižení. Takže se nakonec autoři vrátili k nápadu s postiženýma nohama, ale omezili ho pouze na nefunkčnost jedné nohy a hole. Těch Dr. House v průběhu natáčení zlomil téměř sto.


- Opioid Vicodin, který House bere, zažil po jeho propagaci v seriálu v USA obrovský boom. Uvádí se, že se začal předepisovat až o 300 % více po odvysílání prvních sérií.

- V průběhu seriálu spolkl House před kamerou 161 tablet Vicodinu. Jeho představitel ve skutečnosti fyzicky spolykal za celých osm řad zhruba 2000 kusů hroznového cukru.


- Kocour Snížek, který si zahrál ve filmu Myšák Stuart Little, se objevil i v seriálu Dr. House. Dostal roli Wilsonovy diabetické "družky" Sáry.


- Šestnáctou epizodu z šesté řady režíroval sám velký Dr. House!


- Hugh Laurie byl obsazen do role Dr. House až dva týdny před začátkem natáčení pilotního dílu.


- Postava doktora Gregoryho House byla inspirována Sherlockem Holmesem.A co Laurieho a House pojí? Vášeň pro motorky a hraní na klavír. Laurie Hugh mimo jiné umí hrát i na kytaru, bicí, harmoniku a saxofon. V roce 2006 byl vyhlášen magazínem Life za nejvšestranněji nadaného muže všech dob. A není se čemu divit! Na svém účtě má dvě vydaná alba inspirovaná neworleanskou hudbou a dva romány. Jeho jméno najdete i v Guinnessově knize rekordů, kam se dostal jako nejlépe placený herec v televizním dramatu. Uvádí se, že poslední sezónu inkasoval neuvěřitelných 700 tisíc dolarů za epizodu. Za nezapomenutelnou roli získal dva Zlaté glóby, sedm nominací na cenu Emmy a už dva roky vlastní hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

GalerieJako muzikant se Hugh Laurie představil v roce 2013 a 2014 i v České republice.

Dvojitou dávku tohoto legendárního seriálu si můžete vychutnat každý všední den od 14:05 na TV Nova. Momentálně běží 4. série!NEPŘEHLÉDNĚTE:


Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady