ARMAGEDDON: Místo Bruce Willise měl hrát hlavní roli někdo jiný. Překvapí vás kdo!

ARMAGEDDON: Místo Bruce Willise měl hrát hlavní roli někdo jiný. Překvapí vás kdo!
Zdroj: Oficiální zdroj

Akční dobrodružný film Armagedon, který pojednává o zkáze planety Země, se natáčel na dvanácti různých místech. Bruce Willis v tomto katastrofickém snímku neměl původně vůbec hrát. Filmaři uvažovali o někom úplně jiném.

Dovedete si představit, že se dozvíte o tom, že se na naší planetu řítí asteroid, který ji má úplně zničit? Tak přesně o tom pojednává i thriller Armageddon, ve kterém si zahrály takové hvězdy jako je Bruce Willis, Ben Affleck, Liv Tyler nebo Owen Wilson.

FOTO:  Archiv TV Nova

Asteroid velikosti Texasu se řítí na planetu Zemi. Je tedy důležité co nejdříve na asteroidu přistát a hluboko pod jeho povrch zavrtat jaderné nádrže, které ho rozbijí na malé částečky, které následně shoří v atmosféře. Záchranu světa má na starost skupinka naftařů, kterým velí Harry S. Stamper (Bruce Willis). Celý příběh navíc skrývá i milostnou zápletku. Harryho dcera Grace (Liv Tyler) je totiž zamilovaná do spolupracovníka svého otce.

FOTO:  Archiv TV Nova

Zajímavosti, které jste možná o filmu nevěděli:
- Natáčení trvalo asi půl roku, od srpna 1997 do ledna 1998. Během té doby filmaři vystřídali asi 12 natáčecích míst. Celosvětová premiéra pak byla 30. června 1998 ve Westwoodu.

- NASA tento film používá při školení svých manažerů, kteří v něm musí najít 168 nepřesností.

- Owen Wilson měl v době natáčení 30 let, Liv Tyler 20. Ve filmu přitom byli téměř stejně staří.

FOTO:  Archiv TV Nova

- Filmaři původně vůbec neuvažovali o tom, že by obsadili Bruce Willise do hlavní role. Tu si měl totiž střihnout Arnold Schwarzenegger.

- Doublér Bruce Willise byl při natáčení scény na naftové plošině vážně zraněn letící trubkou.

- Štáb mohl během natáčení používat skutečné skafandry NASA. Jeden má přitom hodnotu 3 miliony dolarů a herci byli jedinými civilisty na světě, kteří je mohli obléknout.

FOTO:  Oficiální zdroj

- Aby byla scéna, kdy se Harry (Bruce Willis) loučí se svou dcerou Grace (Liv Tyler) ještě věrohodnější, měl na palubní desce fotky svých dcer. Lépe se tedy do této situace vcítil.

- Soundtrack k filmu nazpíval Steven Tyler, otec Liv Tyler, s kapelou Aerosmith.

Galerie

 

Sdílet

Nejnovější videa

Články