Razantní zásahy do děje: Z pokračování Jurského parku byly vyškrtnuty zásadní postavy!

Razantní zásahy do děje: Z pokračování Jurského parku byly vyškrtnuty zásadní postavy!
Zdroj: Archiv TV Nova

Druhý díl Jurského parku měl původně být úplně jiný film! Jak by se vám snímek líbil bez hlavních postav a se spoustou dalších razantních zásahů?

Pokračování Jurského parku čtyři roky po konci prvního filmu. Jurský park zničen, to ale neplatí pro dinosaury. Celou dobu totiž existoval druhý utajený ostrov Isla Sorna, na kterém byli dinosauři pěstováni takříkajíc ve volné přírodě, bez ohrad a dohledu. Odtud pak byli převáženi na Isla Nublar. Nyní ale posádka výletní lodě nešťastnou náhodou druhý ostrov objevila a je nutno razantně zasáhnout...

FOTO:  Archiv TV Nova


Televize FOX zaplatila za filmová práva neuvěřitelných 81 milionů amerických dolarů, což už by samo o sobě mohlo posloužit jako slušný rozpočet hollywoodského filmu, o to více v devadesátých letech, kdy film vznikl!

• První dva filmy o Jurském parku jsou založeny na knihách od Michaela Crichtona. Jednička se lišila trochu, u dvojky už to tvůrci vzali „z gruntu“. Ve filmové verzi Ztraceného světa byla například vynechána jedna z hlavních postav knihy, paleontolog Richard Levine, a dětská postava R.B. „Arby“ Benton. V knižní předloze dále Kelly (Vanessa Lee Chester) není dcera Iana Malcolma (Jeff Goldblum). Ve filmu je na ostrově značné množství osob, včetně lidí z InGenu, zatímco v knižní předloze jsou na ostrově pouze Ian Malcolm, Sarah Hardingová, Kelly, Arby, Richard Levine, Jack Thorne, Eddie Carr a tři lidé ze společnosti Biosyn, což je bývalý konkurent InGenu. Ve filmovém zpracování se rovněž angažuje firma InGen, disponující na ostrově početnou výpravou, auty a helikoptérami, ačkoli v knize se uvádí, že zkrachovala. To je hodně volné zpracování, co myslíte?

Asijští turisti utíkající před T-Rexem křičí krásnou narážku na Godzillu: „Odjel jsem z Japonska, abych utekl před tímhle!

Galerie• Zatímco na prvním filmu pracovalo „pouhých“ třináct kaskadérů, na dvojce jich už pracovalo padesát.

• Videopůjčovna, před kterou je sežrán jeden z obyvatel San Diega, inzeruje filmové zpracování Krále Leara s Arnoldem Schwarzeneggerem. Takový snímek však nikdy nevznikl. Tvůrci tak možná vzdali hold fiktivnímu zpracování Hamleta s Arnoldem, které se objevilo ve snímku Poslední akční hrdina (1993).

Steven Spielberg původně chtěl film pouze produkovat, nakonec se však ujal i režie. Když pomineme filmovou sérii o Indianovi Jonesovi, jedná se o jediný sequel, který Spielberg režíroval

Ztracený svět: Jurský park můžete znovuobjevovat v sobotu 11. srpna 2018 od 20:20 na TV Nova, nebo v repríze v neděli 12. srpna 2018 od 17:40 na Nova Cinema.NEPŘEHLÉDNĚTE:

Režisér Jurského parku dlouho nevěděl, ale poté... Poznáte, jaké zvíře nahrál při pohlavním styku?

ŠÍLENOST: Představte si Flintstoneovy jako Jurský park! Ano, i tak mohla filmová verze dopadnout

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady