SKUTEČNÁ BOLEST ve snímku Mafiáni: Jedna z hlavních hvězd se pro film obětovala!

SKUTEČNÁ BOLEST ve snímku Mafiáni: Jedna z hlavních hvězd se pro film obětovala!
Zdroj: Archiv TV Nova

Ty nejlepší herecké výkony pramení ze skutečných pocitů. Své o tom ví jedna z hvězd oceňovaného životopisného snímku Mafiáni, která do scén vložila vlastní zármutek i vztek.

Příběh snímku Mafiáni, který vznikl volně na motivy skutečných událostí, se táhne přes 25 let. Hlavním „hrdinou“ je Henry Hill, který už jako školák touží být gangsterem, takže vykonává drobné služby pro místní mafiány a je zadržen policií. Svou mlčenlivostí si získá přízeň kmotra Paula Cicera a je přijat do jeho služeb. Píše se rok 1955. V průběhu dalších let mohou diváci sledovat, jak se mladík stává ostříleným gangsterem, který se neštítí loupeží, surového mlácení dlužníků či dokonce drog… Oceňovaný film s hvězdným obsazením natočil legendární režisér Martin Scorsese.

FOTO:  Archiv TV Nova


• Hudba je ve většině případů z doby, ve které se příběh odehrává.

• Film byl inspirací pro vytvoření české počítačové hry "Mafia: The City of Lost Heaven" (2002), která se dočkala celosvětového úspěchu a dvou pokračování.

• Aby film nedostal od MPAA (Americká filmová asociace) rating NC-17, tedy přístupnost od sedmnácti let, muselo být odstraněno 10 záběrů kde byla explicitně zachycena krev.


• Překvapivě velká část dialogů ve filmu byla improvizací herců.


Galerie


• Karenina (Lorraine Bracco) a Henryho (Ray Liotta) ve filmu obhajuje skutečný právník, který obhajoval skutečné manžele Hillovi. Jedná se o Edwarda McDonalda.


• V roce 2005 byl film časopisem Total Film zvolen nejlepším filmem všech dob.


• Scénárista Nicholas Pileggi prohlásil, že jako komparz byli najati skuteční gangsteři, aby dodali scénám na autenticitě. Produkci však údajně dali falešné údaje a je neznámo, zda a případně jak inkasovali odměnu za natáčení.


• Matka Raye Liotty (Henry) během natáčení prohrála svůj boj s rakovinou. Liotta prohlásil, že svůj zármutek a hněv využil v mnoha scénách, nejvíce však ve scéně s napadením pažbou pistole.


Životopisné krimi drama Mafiáni můžete sledovat v sobotu 4. srpna 2018 od 22:05 na Nova Cinema nebo v repríze v neděli 5. srpna 2018 od 23:50 na tomtéž kanále.NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEČEKANÉ SPOJENÍ: Robert de Niro a Michelle Pfeiffer. 5 VĚCÍ, co o nich nevíte

KULTOVNÍ FILMY mohly vypadat úplně jinak! Kde všude měl Robert de Niro hrát?

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady