DRSNÉ NATÁČENÍ akčního westernu: Herci trpěli, hlavní hvězda se nemohla pořádně najíst!

DRSNÉ NATÁČENÍ akčního westernu: Herci trpěli, hlavní hvězda se nemohla pořádně najíst!
Zdroj: Archiv TV Nova

Hollywoodské hvězdy pobírají za své role nemalý peníz. Pravdou ale je, že neprodávají jen své jméno a charisma, občas musí projít i něčím dalším, čímž se o svou odměnu trochu více zaslouží...

O čem je akčí western Jonah Hex? Brolin je lovec odměn s tváří i srdcem posetými hlubokými jizvami. Kdysi jen o vlásek unikl smrti, zůstal mu ale dar i prokletí zároveň – ví, co je na druhé straně. Dokáže mluvit s mrtvými a díky nim nalézt svůj cíl. Jeho jediným pevným spojením s lidským světem je Lilah (Megan Fox). Jednoho dne Jonah dostane nabídku, kterou nemůže odmítnout: výměnou za svou svobodu musí dopadnout nebezpečného zločince Quentina Turnbulla (John Malkovich). Turnbull shromažďuje armádu a připravuje se na rozpoutat pravé peklo na zemi. Ale hlavně je to muž, který Hexovi vzal vše, na čem mu záleželo. Turnbull je mužem, který zavraždil jeho rodinu.

FOTO:  Archiv TV Nova


• Film byl natočen podle stejnojmenné komiksové předlohy. Schopnost Hexe přivést mrtvé zpět do světa živých a mluvit s nimi je však výsadou filmu, v komiksu touto schopností nedisponuje.

• Pro Joshe Brolina určitě natáčení nebylo zrovna procházka růžovou zahradou. Kvůli prostetickému make-upu se nemohl pořádně najíst. Navíc několik měsíců musel mít vousy jen na půlce tváře.

• Snímek produkoval Matt LeBlanc, známý jako Joey z kultovního sitcomu Přátelé.

FOTO:  Archiv TV Nova


• Do hlavní role byli zvažováni i Emile Hirsch a Matthew McConaughey.

• V jednom z rozhovorů prozradil Josh Brolin, že během filmování rvačky vykloubil a zase napravil Johnu Malkovichovi palec.

Thomas Jane (známý například z hororu Mlha z roku 2007), projevil o hlavní roli vážný zájem, a dokonce se nechal nafotit v kompletním kostýmu a líčení. Roli Jonaha Hexe sice získal, ale ne tu hranou. Propůjčil mu svůj hlas v animovaném filmu DC Showcase: Jonah Hex (2009).

Galerie• Mark Neveldine a Bryan Taylor, režisérské duo stojící například za filmovou sérií Zastav a nepřežiješ, byli v roce 2007 oznámeni jako režiséři snímku s tím, že se ujmou i scénáře. V listopadu 2008 však odstoupili od projektu kvůli kreativním neshodám se studiem. Jejich místo pak zaujal režisér Jimmy Hayward.


• Režisér Jimmy Hayward scénář přepsal k obrazu svému, ačkoli v titulcích jsou uvedeni pod scénářem pouze autoři původní verze, Mark Neveldine a Bryan Taylor.


Akční western podle populárního komiksu Jonah Hex uvidíte v úterý 17 července 2018 od 20:00 na Nova Cinema.NEPŘEHLÉDNĚTE:

ODHALENÍ: Příšerná testovací verze! Film Blade musel projít rozsáhlými úpravami


NESKUTEČNÉ: Sylvester Stallone jedním gestem naštval tisíce fanoušků. Tohle mu nikdy neodpustí!
Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady