Natáčení Letopisů Narnie v Čechách musela navštívit hygiena! Herci si stěžovali na otřesné podmínky

Natáčení Letopisů Narnie v Čechách musela navštívit hygiena! Herci si stěžovali na otřesné podmínky
Zdroj: oficiální zdroj

Tato zajímavost ze zákulisí natáčení druhého dílu Letopisů Narnie není úplně pro slabé žaludky. Proč musela být na plac dvakrát povolána hygiena?

Sourozenci Petr, Zuzana, Edmund a Lucie se vydávají do válkou sužované Anglie, aby pomohli princi Kaspianovi sesadit z trůnu zlého krále Miraze a vrátit do země mír. Mladé hrdiny čeká dlouhá a nelítostná bitva za čest a svobodu. Podaří se jim zvítězit?

FOTO:  oficiální zdroj


Co jste o snímku nevěděli?

– Drtivá většina filmu se natáčela v České republice. Konkrétně ve filmových studiích Barrandov.


– Závěrečná bitva se natáčela u vesnice Neznabohy na Ústecku. Čeští komparzisté si stěžovalo na otřesné hygienické podmínky, se kterými se při filmování na place potýkali. Hovořili hlavně o nedostatečném množství a nedostatečné údržbě přenosných toalet. Dvakrát lokaci dokonce navštívila hygiena.

FOTO:  oficiální zdroj


– Ve filmu se v jedné z vedlejších rolí objevila i známá česká herečka Klára Issová. Kvůli make-upu je však naprosto k nepoznání.


– Většina scén odehrávajících se v Londýně se ve skutečnosti natáčela v Praze. Scéna na ulici, kdy Lusy (Georgie Henley) a Susan (Anna Popplewell) běží do metra, byla natočena v Praze, konkrétně u Rudolfina. Úvodní záběry z londýnské ulice jsou točeny u pražské Filozofické fakulty.

FOTO:  oficiální zdroj


– Výstavba dřevěného mostu pro vrcholnou scénu trvala dvaceti dělníkům třicet dní. Na celý proces dohlížel scénograf Roger Ford. Aby bylo možné uskutečnit jeho plánu, museli konstruktéři dočasně odklonit tok řeky Soca ve Slovinsku.

Galerie– Herečka Anne Popplewell, která ztvárnila Zuzanu, v době natáčení maturovala. Aby se mohla zúčastnit svého maturitního večírku, dal jí režisér Andrew Adamson volno. Do svých večerních šatů se Anne převlékla na toaletě chvilku před plesem. Než se musela vrátit na natáčení zpět do Prahy, stihla dva tance.

Velkofilm Letopisy Narnie: Princ Kaspian sledujte v sobotu 10. března 2018 v 16:30 na Nově!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Dnes byste ji nepoznali! Z malé Lucinky z Letopisů Narnie vyrostla pořádná kočka

NEUVĚŘITELNÁ PROMĚNA: Náctiletý král Narnie dnes má namakané tělo a jezdí na surfu! FOTO

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady