• TV Nova
  • FOTO: Dnes byste ji nepoznali! Z malé Lucinky z Letopisů Narnie vyrostla pořádná kočka

FOTO: Dnes byste ji nepoznali! Z malé Lucinky z Letopisů Narnie vyrostla pořádná kočka

FOTO: Dnes byste ji nepoznali! Z malé Lucinky z Letopisů Narnie vyrostla pořádná kočka
Zdroj: Oficiální zdroj

Georgie Henley alias Lucie z filmové série Letopisy Narnie pořádně vyrostla do krásy! Od její první role uběhlo už 12 let. Co dnes půvabná herečka dělá? Zůstala u filmu?

Georgia Laura Henley se narodila 9. července 1995 v Anglii. Poprvé o sobě dala světu vědět, když účinkovala na menších jevištích. Velký zlom v její herecké kariéře ale přišel v roce 2002, kdy v pouhých sedmi letech jednoznačně vyhrála konkurz na roli Lucy Pevensielové a měla tak možnost zahrát si ve fantasy filmu Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň, podle předlohy slavné knihy C. S. Lewise.

FOTO:  Twitter


Pippa Hall, castingová agentka, už po jejím výkonu nedala šanci nikomu dalšímu, neboť Gerogie ji přesvědčila svým upřímným hereckým výkonem. I při samotném natáčení byla očividná její představivost a schopnost se do role vžít na sto procent. Sama herečka říká, že postava Lucy je jí velmi blízká a povahově podobná jejímu charakteru. Bylo pro ni proto lehké ztotožnit se s rolí malé a zvídavé Lucinky.
FOTO:  Twitter


Krátce po hereckém úspěchu v Narnii byla vybrána do dramatu Jana Eyrová. Dále ji mohli diváci spatřit ve filmu Perfect Sisters (2014), kde si zahrála po boku Abigail Breslin. Ačkoli jí film Letopisy Narnie otevřel bránu do světa showbyznysu, kromě malých rolí, se její sen o velké herecké kariéře prozatím nenaplnil. Jak tedy dnes mladá a nadaná hvězda vypadá a jaké jsou její plány do budoucna?


I přesto, že její dětství „slavné hvězdy“ bylo jiné než dětství vrstevnic, zůstala normální dívkou, která žije se svými rodiči a staršími sestrami. Od roku 2013 navštěvuje Cambridge University, kde studuje angličtinu. Miluje čtení a psaní příběhů.

FOTO:  TV Nova


Jak dospívala, začala Georgie zajímat spíše móda než divadelní prkna. Má velmi přísné názory na módu a mezi její módní ikony patří například Florence Welch nebo Alexa Chung. Georgie nezavrhuje ale ani divadelní svět a rozhodně nechce hereckou kariéru zcela ukončit. Pokud by s herectvím přece jen neuspěla, ráda by se živila jako učitelka nebo spisovatelka.


Co jste o Gerogie Henley možná nevěděli:

–Georgie je velká milovnice knih a sama ráda píše příběhy. Film Letopisy Narnie ji zřejmě inspiroval, neboť během jeho natáčení napsala dvě knihy. Jednu pojmenovala „The Snow Stag“ a druhou „A Pillar of Secrets“.

– Její starší sestra Rachael Henley se také objevila ve filmu Letopisy Narnie. Zahrála si starší verzi Lucy.

– Kvůli roli ve filmu Perfect Sisters se Georgie musela naučit mluvit s kanadským přízvukem. 

Galerie

 

– Kromě toho, že je to nadaná herečka, je i výborná studentka. Ze všech zkoušek na Cambridge University získala známku A. Na co sáhne, to se jí zkrátka daří... Je vidět, že si vybrala správný obor.


– Sama Georgie o sobě říká, že neumí příliš dobře jezdit na kole – až do svých 10 let potřebovala stabilizační kolečka.

 

Fantasy film Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň můžete sledovat na Nově v sobotu 3. 3. 2018 v 16:40 nebo v repríze na Nova Cinema v pondělí 5. 3. 2018 v 17:30.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hlava rodiny z Kroku za krokem DNES: Duffyho byste nepoznali! Zestárl, zešedivěl a stal se spisovatelem! FOTO

JEŠTĚ DOKONALEJŠÍ! Jak dnes žije hřebeček náruživé Samanthy ze Sexu ve městě? Jerry stárne do krásy

TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady