DOJEMNÝ PŘÍBĚH: Slavného Secretariata čekala potupná smrt! Jak dopadl nejlepší dostihový kůň historie?

DOJEMNÝ PŘÍBĚH: Slavného Secretariata čekala potupná smrt! Jak dopadl nejlepší dostihový kůň historie?
Zdroj: Instagram

Jak vznikal dojemný film o nejlepším dostihovém koni jménem Secretariat? Tyto detaily vám vženou slzy do očí!

Film Secretariat nabízí příběh plný lásky, odhodlání a naděje v koně, který se stal nejlepším v historii. Jeho majitelka, žena v domácnosti, obětovala vše pro víru, že se její kůň stane šampionem. Jmenovala se Penny Chenery a ve filmu ji ztvárnila herečka Diane Lane. Penny se zúčastnila většiny natáčecích dní a dohlížela na to, aby příběh nebyl zkreslený. Na place prý byla celou dobu s výjimkou pravidelného odpoledního šlofíka. Celkem pět koní si ve filmu zahrálo slavného Secretariata, přičemž nejobsazovanější Trolley Boy byl vybrán přímo Penny Chenery. Tento kůň se dokonce procházel po červeném koberci během slavnostní premiéry v Hollywoodu! Všem koním byly dokresleny ponožky, hvězda také nosní pruh kvůli autentičnosti. Celkově ve filmu „proběhlo“ 35 koní.

FOTO:  TV Nova

Hřebec Secretariat se stal prvním koněm po 25 letech, který vyhrál legendární Trojkorunu. Navíc ve všech třech jejích závodech zaběhl rekordy, které neuvěřitelných 44 let nikdo nepřekonal dodnes. Krásný plnokrevný ryzák měl ovšem předpoklady už od narození, v pouhých dvou letech byl zvolen koněm roku. To potvrdil i v závodu Belmont Stakes, kde vyhrál o rekordních 31 délek! Po právu byl tedy časopisem Blood-Horse zvolen 2. nejlepším dostihovým koněm 20. století. Bohužel roku 1989 onemocněl schvácením kopyt a musel být v 19 letech utracen.

FOTO:  Instagram

Secretariat měl opravdový talent, který v něm objevila Penny Chenery. Ta zůstala i po smrti svého šampiona velmi respektovanou ženou v dostihovém sportu. Byla zvolenou členkou amerického Jockey Clubu a předsedkyní Svazu chovatelů plnokrevníků. Zemřela v září roku 2017 v nedožitých 95 letech.

Galerie

Film Secretariat můžete sledovat v pondělí 19.2. 2018 ve 20:20 nebo v úterý 20. 2. 2018 v 05:30 na Nova Cinema!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

OŠKLIVÉ ZRANĚNÍ při natáčení slavné sci-fi! Co se na place stalo?

Policejní akademie 7: Proč se natáčení mělo přesunout z Ruska do Budapešti? Do natáčení zásahly politické konflikty!

ZÁHADA BÍLÉ VELRYBY: Věděli jste, co má společného s kavárnou Starbucks?

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady