OŠKLIVÉ ZRANĚNÍ při natáčení slavné sci-fi Ostrov! Co se na place stalo?

OŠKLIVÉ ZRANĚNÍ při natáčení slavné sci-fi Ostrov! Co se na place stalo?
Zdroj: TV Nova

Herci snímku Ostrov se během natáčení natolik rozvášnili, že v jedné scéně zcela zničili velmi drahou kameru. A došlo také na zranění... Co se při natáčení stalo?

Sci-fi film Ostrov se odehrává v roce 2019. Planeta země byla kontaminována a hrstka přeživších žije v rozsáhlém moderním institutu pod neustálým dohledem. Hlavní postavou příběhu je Lincoln 6-Echo, který se seznámí s dívkou Jordan 2-Delta. Ta se má v brzké době přesunout na Ostrov, jenž má být jediným místem na planetě Zemi, jemuž se zamoření vyhlo. Lincoln však odhalí otřesnou pravdu. Zjistí totiž, že všichni obyvatelé institutu jsou jen pouhými oběťmi pochybného experimentu a že planeta zničena není. Lincoln ví, že musí ostatní informovat a z institutu utéct...

FOTO:  TV Nova

Natáčení velkofilmu doprovázela spousta kuriozit. Jakých?

- Snímek byl často kritizován za nadměrný product placementu (forma skryté reklamy). Ve filmu je možno narazit na několik odkazů na nejrůznější značky. Režisér Michael Bay tím chtěl údajně dosáhnout větší realističnosti.

FOTO:  TV Nova

- Během natáčení automobilové honičky byla zničena velmi drahá kamera. 

- Při natáčení se zranil jeden z kameramanů, který při natáčení scény, ve které Scarlett Johansson a Ewan McGregor utíkají, upadl a způsobil si ošklivé poranění.

Galerie

- Ve filmu byly použity zvuky ze Star Wars: Epizoda VI. pro některé dopravní prostředky.

- Pro větší autentičnost budoucnosti byly pro snímek vyrobeny úplně nové počítače.

 Snímek Ostrov sledujte v neděli 5. ledna od 20:00 na Nova Cinema nebo v repríze v pondělí 6. ledna od 13:05 na stejném kanále. 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady