Policejní akademie 7: Proč se natáčení mělo přesunout z Ruska do Budapešti? Do natáčení zásahly politické konflikty!

Policejní akademie 7: Proč se natáčení mělo přesunout z Ruska do Budapešti? Do natáčení zásahly politické konflikty!
Zdroj: oficiální zdroj

Jak dlouho trvalo natáčení posledního dílu série Policejní akademie a jakou roli si ve filmu zahrál syn režiséra? Poslední díl je plný zvratů a zajímavostí!

Na závěrečný díl série čekali všichni fanoušci Policejní akademie. Děj filmu Policejní akademie 7: Moskevská mise se tentokrát odehrává v Rusku, jak napovídá samotný název filmu. Místní policisté mají problém s šéfem ruské mafie Konstantinem Konalim. Ten vydělal prodejem počítačové hry miliardu dolarů a snaží se ovládnout celý svět, Ruskem počínaje. Boris Jelcin, šéf místních policistů, spojí síly s hrdiny z USA. Hlavním velitelem mise se stává Lassard se svými pomocníky ve složení: Tackleberry, Callahanová, Jones, Harris a Connors. Jak si poradí parta ostřílených hrdinů s ruskou mafií? Jaké zajímavosti se pojí s filmem a co jste o natáčení určitě nevěděli? Přečtěte si.

 

FOTO:  oficiální zdroj

Několik let po natočení 6. pokračování vznikla myšlenka 7. části. Původně navrhovaný název filmu byl Policejní akademie 7: Operace Scotland Yard. Scénarista Maslansky měl v plánu, že se v tomto filmu sejdou všechny hvězdy z předchozích dílů, včetně Guttenberga, Bubba Smithe a dalších bývalých herců. V plánu bylo i divadelní vydání. Výsledek filmu byl nakonec velmi odlišný od prvních verzí námětu i celé image filmu. Režie se chopil Alan Metter. Scénárista tak své původní plány neprosadil a film vyšel v roce 1994 s podnázvem Moskevská mise.

FOTO:  oficiální zdroj

Film s sebou přináší několik zajímavostí. Například herec Christopher Lee (Alexander Rakov), známý  z filmů Hobit nebo Alenka v říši divů, souhlasil, že si v Policejní akademii zahraje. Byla to však pouze protislužba pro scénaristu Maslanskyho, kterému dříve slíbil laskavost. Pracovali spolu už na několika projektech, a to od roku 1964.

Zajímavosti k filmu Policejní akademie 7: Moskevská mise:


- V úvodní scéně se objevuje Gameboy s barevnou obrazovkou, přestože Nintendo vydalo na trh první barevné přistroje až v roce 1998. 


- Natáčení začalo 13. září 1993 a skončilo 9. listopadu 1993. Zároveň to byl první americký komediální film natočený v Rusku.


- Michael Winslow , David Graf a George Gaynes jsou jedinými herci, kteří se objeví ve všech sedmi filmech Policejní akademie.

Galerie


- Sasha Maslansky, syn Paula Maslanskyho, hraje ruského řidiče během vrcholné scény, ve které figuruje Tackleberry.


- Kvůli násilnému politickému konfliktu v Moskvě, který probíhal ve stejné době jako filmování Policejní akademie 7, měli producenti pohotovostní plán k přesunu natáčení do Budapešti. Situace byla však rychle stabilizována  a vše mohlo pokračovat podle původního plánu i na původním místě.


- Na obrazovce počítače zobrazené na akademii: Cadet John Webster uvádí, že se narodil v Rego Park v New Yorku dne 23. listopadu, později absolvoval Washington a Lee University. V reálném životě jsou to životopisné podrobnosti Paula Maslanskyho, scénaristy filmu.

FOTO:  oficiální zdroj


- Claire Forlani (Kate) o Policejní akademii nikdy neslyšela. A to až do té doby, než se sama ocitla na natáčení 7. dílu této komedie. Věřili byste tomu?

Filmovou komedii Policejní akademie 7: Moskevská mise můžete sledovat na Nově 18. 2. 2018 v 15:40 nebo 19. 2. 2018 v 00:20.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Pohaslé hvězdy POLICEJNÍ AKADEMIE nedokázaly navázat na úspěch. Jak dopadly a dnes vypadají?


CHYBY v 5. pokračování Policejní akademie jsou stejně vtipné jako film! Všimli jste si, co se nepovedlo ve scéně na golfu?

Sdílet

Nejnovější videa

Články