• TV Nova
  • LEŽ! První filmový Spider-Man není Tobey Maguire! Slavný komiks má mnohem starší zpracování. Jak vypadalo?

LEŽ! První filmový Spider-Man není Tobey Maguire! Slavný komiks má mnohem starší zpracování. Jak vypadalo?

LEŽ! První filmový Spider-Man není Tobey Maguire! Slavný komiks má mnohem starší zpracování. Jak vypadalo?
Zdroj: Archiv TV Nova

Tobey Maquire ve skutečnosti nebyl prvním představitelem pavoučího muže ve hraném filmu, první filmový Spider-Man totiž vznikl o desítky let dříve! Podívejte se!

Peter Parker je geniální mladík s vášní pro vědu, ale je tak trochu outsider. Jeho život se změní ve chvíli, kdy jej na exkurzi do laboratoře kousne radioaktivní pavouk a způsobí v jeho těle mutaci. Najednou Peter umí bez pomůcek lézt po zdech, plést pavučiny a má sílu holýma rukama zastavit auto... Ale s velkou mocí přichází velká odpovědnost.

• 

Hugh Jackman se měl ve filmu krátce objevit jako Wolverine, dokonce dorazil do New Yorku, připraven točit. Štábu se však nepodařilo zajistin Wolverinův kostým a tak z plánů sešlo.• Navzdory obecně rozšířenému názoru není snímek z roku 2002 první filmovým zpracováním pavoučího muže. V roce 1977 spatřil světlo světa snímek s překvapivým názvem "Spider-Man", který vznikl v televizní produkci a sloužil jako pilot následného seriálu. Některé tehdejší triky dnes působí lehce úsměvně.

• Ve scéně, kde Peter Parker pochytá jídlo Mary Jane na tác, nebyly použity počítačové triky. Tobey měl na ruce lepkavou substanci, aby mu tác nespadl a zbytek byl už jen na něm. Záběr se povedl až na 156. pokus.


 • Jedna z nejnáročnějších scén byla pro Tobeyho Maguirea ta, v níž došlo na slavný polibek, kdy visel vzhůru nohama. Kvůli prudkému dešti mu totiž pořád tekla voda do nosu.• Tobey Maguire prohlásil, že nikdy nečetl komiksovou předlohu. Na film prý kývl, protože se mu líbil scénář.FOTO:  oficiální zdroj

• David Fincher (Sociální síť, Zmizelá) se měl původně ujmout režie a příběh filmu měl vycházet z komiksu “Noc, kdy zemřela Gwen Stacy”. Z plánů však sešlo a na základě oné předlohy tvůrci později postavili příběh snímku Amazing Spider-Man 2 (2014).
• Willem Dafoe si 90% ze svých kaskadérských kousků natočil bez dubléra. Kostým Green Goblina (ve filmu jako Zelený Skřet) byl původně mnohem objemnější a více obrněný, ale Willem požadoval, aby byl více členitý kvůli pružnosti a celkově atletičtější, právě kvůli tomu, aby byl schopen si náročnější scény zahrát sám. Finální kostým se skládal z 580 částí a Dafoe si ho musel pokaždé oblékat přibližně hodinu a půl.• Aby Tobey Maguire získal potřebnou muskulaturu, absolvoval pětiměsíční trénink, který sestával z výcviku bojových umění a posilování šest dní v týdnu a čtyřikrát až šestkrát denně si pochutnával na jídle s vysokým obsahem proteinů.


GalerieKomiksový trhák Spider-Man uvidíte v úterý 13. 2. 2018 od 20:00 na Nova Cinema nebo v repríze ve středu 14. 2. 2018 od 15:35 na tomtéž kanále.


NEPŘEHLÉDNĚTE:


OPRAVDOVÝ SPIDER-MAN! Muž předvedl neuvěřitelný kousek! Pak se vše pokazilo... VIDEO

SOUBOJ SUPERHRDINŮ: Je nejlepší sólový film Iron Mana, Batmana nebo někoho úplně jiného? Hlasujte!


Autor: Kir

Kir
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady