NESKUTEČNÉ: Sylvester Stallone jedním gestem naštval tisíce fanoušků. Tohle mu nikdy neodpustí!

NESKUTEČNÉ: Sylvester Stallone jedním gestem naštval tisíce fanoušků. Tohle mu nikdy neodpustí!
Zdroj: TV Nova

Hned na začátku filmu Soudce Dredd se hlavnímu hrdinovi podařilo znechutit všechny fanoušky komiksové série. Takhle to být nemělo!

Soudce Dredd je hrdinou britského komiksu, který vznikl již v roce 1977! Čtenáři jej milují díky jeho chladnému pohledu na zákon a zločince. Komiksový hrdina je typický několika prvky, které ale Stallonovu ztvárnění chybí...

V budoucnosti urbanistické městské čtvrti přerostly v mega města, za jejichž zdmi je jen radioaktivní pustina a uvnitř se dusí stovky milionů lidí na omezeném prostoru. Starý systém již nedokázal reagovat na zvyšující se míru kriminality a tak bylo potřeba upravit právo a vytvořit instituci sil, které mají zákonodárnou i výkonnou moc: Soudce. Soudce Dredd je legendou sboru v Mega City 1. Brzy se ale utká s rovnocenným soupeřem, který spřádá plány, aby Dredda nejen porazil, ale i pošpinil jeho odkaz.

FOTO:  TV Nova


– Režisér Danny Cannon se vzdal šance na režii snímku Smrtonosná past 3 (1995), aby mohl pracovat naSoudci Dreddovi. Během natáčení se často hádal se Sylvesterem Stallonem, který neustále vyžadoval změny ve scénáři. Režisér později přísahal, že již nebude nikdy pracovat s velkou hereckou hvězdou, protože dokončený film má kvůli neustálým Stalloneho připomínkám s původním scénářem společného jen velmi málo.


– Scéna, kde si Fergie (Rob Schneider) utahuje z Dredda, byla improvizací. Tvůrcům ale přišla natolik zábavná, že ji ve filmu použili.

– V pozdějších rozhovorech Sylvester Stallone prohlásil, že na rozdíl od režiséra, který se snažil vytvořit temný a drsný film se satirickým podtextem, měl pocit, že by se mělo spíš jednat o akční film s prvky komedie. Dožadoval se tedy přepisů scénáře, aby ve filmu bylo více humoru. 


FOTO:  TV Nova


– Dredd si v komiksové předloze nikdy svou přilbu nesundává, producenti však byli důrazně proti, aby tak drahá hvězda, jako je Sylvester Stallone, ve filmu neukázala svou tvář. To samozřejmě způsobilo značnou nevoli u fanoušků předlohy. Nicméně se později dočkali filmového zpracování, které je věrné originálu, a to v roce 2012. V něm ztvárnil neúprosného soudce Karl Urban (Thor: Ragnarok, Red) a jedná se o mnohem temnější a drsnější snímek. Byť vcelku neúspěšně prosvištěl kiny kvůli odfláknutému marketingu, na DVD se stal obrovským hitem a má nepopiratelný status kultu s miliony fanoušků.

– Sylvester Stallone o Soudci Dreddovi slyšel poprvé když mu byla nabídnuta role.

– Motorky „Lawmaster“ byly od základů vytvořeny pouze pro tento film. Byly tak silné, že na nich směli jezdit pouze kaskadéři. Pro záběry, kde na motorkách museli být herci, byly vytvořeny „mopedové“ verze.


FOTO:  TV Nova


– Kostýmy navrhl legendární Gianni Versace.

– V raných fázích příprav byl pro roli Dredda zvažován Arnold Schwarzenegger.

– Legendární film RoboCop (1987) byl do značné míry inspirován komiksy o Dreddovi. Přípravy plnohodnotné adaptace kvůli tomu byly odloženy, protože podobností bylo příliš mnoho.

– Rob Schneider se hned první den natáčení poranil, když spadl ze schodů.


Galerie– Studio a Sylvester Stallone nesdíleli temnou vizi režiséra, který je velkým fanouškem komiksové předlohy a chtěl film stejně drsný a krvavý, jako je komiks. Kvůli zásahům studia a Stallonea, kteří chtěli mnohem přístupnější film, bylo mnoho scén vystřiženo.


– Sylvester a Armand si zahráli bratry již dříve ve snímku Cesta k ráji (1978).
NEPŘEHLÉDNĚTE:


Průlomový film pro akční svět: Na spolupráci se domluvili Schwarzenegger, Stallone a Jackie Chan!

Will Smith se objeví v hraném Aladinovi. Neuhodnete, jakou roli dostal! Tuhle postavu si zamilujeteAutor: Kir
Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady