VELKÉ NEBEZPEČÍ: Herci během natáčení Miami Vice několikrát jen o vlásek unikli smrti!

VELKÉ NEBEZPEČÍ: Herci během natáčení Miami Vice několikrát jen o vlásek unikli smrti!
Zdroj: Archiv TV Nova

Natáčení filmu Miami Vice komplikovala například sezóna hurikánů a nepokoje, při kterých se i střílelo! A to nebylo to jediné, co štáb ohrožovalo na životě...

Miami Vice, úspěšný americký seriál z 80. let, který se točil okolo dvojice detektivů bojujících proti drogám, se dočkal své celovečerní předělávky. Detektiv Ricardo Tubbs (Jamie Foxx) je zdvořilý elegán, který žije s počítačovou analytičkou Trudy Joplin (Naomie Harris) na jižní Floridě. Pracuje v utajení a je na stopě bandě pašeráků drog. Jeho kolega, detektiv James Crockett alias Sonny (Colin Farrell), je jeho pravým opakem – je to záletník a floutek, tedy aspoň do doby, než potká manželku obchodníka se zbraněmi a drogami, Isabellu. Oba policisté hrají na ostří nože a je jen otázkou času, kdy je zločinci odhalí...

FOTO:  Archiv TV Nova


– Hlavní představitelé Jamie Foxx a Colin Farrell trénovali se skutečnými agenty, kteří pracují v utajení. Oba i sledovali skutečné operace, ovšem z bezpečné vzdálenosti. Colinovi pak bylo řečeno, že se naučil dost na to, že by se mohl podílet na opravdové misi, což vzal jako vážnou nabídku a trval na své účasti. Během operace, kdy mělo dojít na předání velkého množství drog, došlo i na tasení zbraní a výslech agentů pod pohrůžkou zastřelení. Colin později prohlásil, že se v celém životě tak nebál. Spontánně si rozerval košili, aby demonstroval, že na sobě nemá odposlech a křičel: „Nemám na sobě žádnej drát, vypadám jako z******ej polda?!“. Což po akci jeden z pověřených agentů zhodnotil jako velmi realistickou a svižnou improvizaci, která by se rozhodně v této práci uplatnila. Colin ale po akci moc dobré pocity neměl, v noci trpěl úzkostí a nemohl spát. Ráno mu tedy agenti prozradili, že operace byla sehraná, protože jej nechtěli vystavit skutečnému nebezpečí.

FOTO:  Archiv TV Nova


– Natáčelo se na Floridě, v Paraguaji, Izraeli i Dominikánské republice.

– Natáčení v Dominikánské republice bylo přerušeno 24. října 2005 kvůli nepokojům, při kterých došlo i na střelbu. Jamie Foxx zemi bezodkladně opustil a odmítl natáčet mimo USA. Tim donutil režiséra Michaela Manna, aby přepsal závěr filmu, který se měl natáčet v Paraguayi.
Někteří členové štábu vyjádřili lítost nad tímto vývojem, neboť podle nich byl původní závěr dramatičtější.

– Naomie Harris pracovala zároveň na druhém díle Pirátů z Karibiku (2006). Na Miami Vice pracovala ve všední dny, na víkend vždy odletěla do Karibiku, kde pracovala na Pirátech.

FOTO:  Archiv TV Nova


– Natáčení v Miami probíhalo během sezóny hurikánů. Během natáčení scény, kdy Crockett a Tubbs jedou ve Ferrari se staženou střechou, se zvedl velký vítr, který vysklil okna blízké výškové budovy. Padající roztříštěné sklo poškodilo vůz a jen zázrakem minulo herce. Další větrná bouře poškodila kanceláře produkce, kvůli čemuž bylo další natáčení dočasně odloženo.

– Mnozí členové štábu kritizovali režiséra Michaela Manna pro jeho četná rozhodnutí během natáčení, kdy náhle měnil scénář, trval na natáčení i přes extrémně nepříznivé počasí a vybíral nebezpečné lokace, kterým se údajně vyhýbá i samotná policie, přičemž najímal členy gangů jako ochranku.

Galerie– Film měl neuvěřitelně štedrý rozpočet 135 milionů dolarů (přibližně 2,7 milardy korun). V kinech však takový úspěch neměl a celosvětové tržby se stěží vyšplhaly do výše rozpočtu.

– Režisér Michael Mann se podílel i na původním seriálu jako výkonný producent, a dokonce i jednu epizodu seriálu napsal.

– Československý rodák Jan Hammer, autor hudby k původnímu seriálu, byl tvůrci osloven, aby napsal hudbu i k filmu, Hammer však odmítl. Původní seriál vznikal v letech 1984-89 a celkem má 111 dílů. Album „Miami Vice Theme“ od Jana Hammera se dostalo na první příčku žebříčku Billboard v USA. Setrvalo na čele 11 měsíců, čímž se stalo nejúspěšnějším televizním soundtrackem všech dob. Úvodní píseň seriálu se zasloužila o čtyřnásobnou platinovou desku a Jan získal dvě ceny Grammy.

– V Číně byl film uveden v přibližně o 20 minut kratší verzi, vystřiženy byly hlavně erotické scény.


Americký akční thriller Miami Vice můžete sledovat v neděli 4.2.2018 od 23:40 na Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Průlomový film pro akční svět: Na spolupráci se domluvili Schwarzenegger, Stallone a Jackie Chan!


TO NENÍ MOŽNÉ! Film Frekvence předpověděl o rok dříve útoky 11. září. Jeho tvůrci znali podezřele moc detailů


Autor: Kir
Sdílet

Nejnovější videa

Články