CHYBY v 5. pokračování Policejní akademie jsou stejně vtipné jako film! Všimli jste si, co se nepovedlo ve scéně na golfu?

CHYBY v 5. pokračování Policejní akademie jsou stejně vtipné jako film! Všimli jste si, co se nepovedlo ve scéně na golfu?

Kam zmizel Mahoney, proč opustil starou partu a jaké chyby z natáčení najdete v 5. pokračování oblíbené komedie? A hlavně – co má film společného s Iron Manem?

Vtipálek Mahoney sice opouští filmovou scénu, mnoho dalších oblíbenců však zůstává. Znovu se setkáte s černochem Mosesem Hightowerem, Laverne Hooksovou a nechybí ani fanatický pistolník Tackleberry, včetně velitele Lassarda. Jones, Tackleberry a Lassard jsou jediní, kteří se objevili ve všech sedmi filmech série Policejní akademie.


Všichni se tentokrát společně vydávají na prázdniny do Miami Beach, protože se tam koná kongres policejních náčelníků. Lassard má být, ještě před svým odchodem do důchodu, vyhlášen policistou století a Harris se chce stát velitelem Policejní akademie. Do příběhu v Miami, což je mimochodem první film v sérii, kde se objevuje skutečně pojmenované místo (Miami Beach), se přimotá banda zlodějů diamantů. V řadě pátý film nese název Nasazení v Miami Beach.

FOTO:  oficiální zdroj

Co má film společného s Iron Manem?


Společnost Marvel Comics (Iron Man, Avengers, Spider-man) zjistila, že scénáristé filmu Policejní akademie 5 prezentují Tonyho celé jméno jako „Tony Stark“. Toto jméno je ale registrované pod ochrannou známkou právě filmového studia Marvel Comics, které jej používá výhradně pro své filmy o Iron Manovi, odkud postavu Tonyho (Iron Mana) znáte.

FOTO:  oficiální zdroj


Jak to bylo s rolí Mahoneyho ve filmu Policejní akademie 5:


Mnoho fanoušků série oplakalo fakt, že postava Mahoneyho se už nebude vyskytovat v 5. sérii komedie Policejní akademie. Drzého a vtipného kadeta měl hrát nejdříve Bruce Willis, nakonec byl pro roli vybrán Steve Guttenberg, který se objevil ve všech čtyřech předchozích dílech. Sám Guttenberg roli v 5. sérii odmítl. Řekl, že už nechce hrát v žádném pokračování Policejní akademie. O několik let později ale uvedl, že lituje odmítnutí šance zahrát si v pokračování série.


Režisér byl o jeho působení ale přesvědčený, proto si dopředu naplánoval scénař pro roli Guttenberga na konci filmu. Postava Mahoneyho měla být původně povýšena na poručíka, to se už ale nestalo, protože Guttenberg ve filmu odmítl hrát.

FOTO:  Archiv TV Nova


TOP 5 CHYB z natáčení filmu Policejní akademie 5: Nasazení v Miami Beach:


– Ve scéně se žralokem je pistole na čumáku žraloka nad hladinou, ale na dalším záběru je vidět, jak má Tackelberry dlaně pod hladinou. V příštích minutách záběru je opět pistole i se žralokem nad hladinou. Je očividné, že scéna se žralokem je natáčená v bazéně, protože na spodku nejsou žádne květiny nebo jiné ryby. 

– Ve scéně, kdy se Proctor připravuje na jízdu na vodních lyžích, má holé ruce. Poté co se ocitne ve vodě, má na rukách rukavice. Potom je střih a on vychází z vody. Mává rukavicemi, které ještě stále má, ale pak je střih zezadu, to už rukavice opět nemá. To nebude kouzlo...

FOTO:  oficiální zdroj

– Ve scéně, kde Lassardovi vypadávají míčky z golfového vaku, je na záběrech jasně vidět, že lidé, kteří spadnou na zem, na míčky ve skutečnosti vůbec nešlápnou. 


– Tackelberry a Debbie jsou spolu na střelnici. Tackelberry si oblíbí vypůjčené pistole. Debbie mu na knoci scény říká, že mu také takovou koupí, že tuhle si nechat nemůže. Oba mají protihluková sluchátka (aby si nepoškodili sluch při střelbě), takže by se nemohli slyšet.


– Když House přejde v letadle za Hightowerem, letadlo  se nakloní, ale když letí na konci na žebříku helikoptéry, tak helikoptéra nespadne a ani se nenakloní.

Galerie

Film Policejní akademie 5: Nasazení v Miami Beach sledujte na Nově v neděli 4. 2. v 15:45.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 3: Čepice z hlavy, čepice na hlavě... Všimli jste si těchto chyb ve filmu Policejní akademie 2?!

Iron Man 2 měl být původně úplně jiný film! Na podraz si stěžoval Mickey Rourke a režisér kvůli tomu skončil

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady