• TV Nova
  • Harry Potter i Pán prstenů. Fantasy film Inkoustové srdce má exkluzivní původ

Harry Potter i Pán prstenů. Fantasy film Inkoustové srdce má exkluzivní původ

Harry Potter i Pán prstenů. Fantasy film Inkoustové srdce má exkluzivní původ
Zdroj: Archiv TV Nova

Proč se autorka předlohy, Cornelia Funke, musela kvůli filmu přestěhovat? A s jakým filmem je Inkoustové srdce srovnáváno? Další zajímavosti se dozvíte v článku.

Německý fantasy román pro děti Inkoustové srdce si našel své fanoušky i na poli dospělých diváků. Spisovatelka Cornelia Funke vydala v roce 2003 knihu, která byla o pár let později předlohou k prvnímu filmu z trilogie. V češtině vyšla poprvé v roce 2005. Film Inkoustové srdce byl v kinech v roce 2008 a navázaly na něj další dva díly: Inkoustová krev a Inkoustová smrt. Kniha se 19 týdnů držela na prvních příčkách v žebříčku prodeje v USA a celosvětově vydělal v kinech 62 milionu dolarů.

FOTO:  Archiv TV Nova


Hlavní hrdinka Maggie má jednu superschopnost, kterou zdědila po svém otci. Když předčítá z kterékoliv knihy, hrdinové se objeví v našem světě a zároveň se z něj někdo ztratí. Právě na Maggie pak bude, aby dala svět zase do pořádku přesto, že má v zádech zloduchy, kdejaké padouchy, kozoroha, který si usmyslel ovládnout svět a další fiktivní postavy, které představují nebezpečí, jenž nezná konce. Jak si Maggie nakonec poradí?

Zajímavosti z filmu Inkoustové srdce:


- Inkoustové srdce odkazuje na jiné fantasy filmy, jako například Pán Prstenů. Film je také srovnáván s Harry Potterem. O zfilmování usiloval právě producent filmů Harryho Pottera, David Heyman. Nakonec se producentem stal Mark Ordesky (Pán Prstenů).

FOTO:  Archiv TV Nova


- Cornelia Funke, autorka předlohy, několikrát navštívila natáčení. Kvůli filmu se rozhodla přestěhovat i s rodinou z Hamburku do Los Angeles. V roce 2005 se totiž stala jednou z producentek filmu.


- Když Mo v antikvariátu v Alpách listuje knihou, lze si všimnout, že listy v knize jsou všechny úplně stejné. Odstavce jsou přesně na stejných místech.


- Venkovní scény byly natáčeny v Itálii, kde se film odehrával. Scénky, které se natáčely uvnitř, probíhaly v Anglii.


- Postavu kozoroha ve filmu ztvárňuje Andy Serkis. Původně se uvažovalo o Rowanovi Atkinsonovi, legendráním Mr. Beanovi. Jak by asi Mr. Bean změnil charakter postavy ve filmu?


- Několikrát byla pozměněna premiéra filmu. Měl vyjít na Vánoce v roce 2007, ale premiéra byla přesunuta na březen 2008. Konečný datum premiéry v Německu byl 11. prosince 2008 a o den později byl film uveden ve Velké Británii.

FOTO:  Archiv TV Nova

- Přesto, že byl originální román napsán v němčině, sama autorka Cornelia Funke nechtěla, aby film padl do rukou německým producentům. Sama totiž říká, že není fanynkou německého filmu.

Film můžete sledovat na Nově 28. 1. 2018 v 11. 45 nebo na Nova Cinema 31. 1. 2018 ve 12:20. 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP ZAJÍMAVOSTI FILMU INKOUSTOVÉ SRDCE: Česká princezna, panické záchvaty i odkazy na Harryho Pottera!

Nečekané komplikace natáčení prvních Pirátů z Karibiku: Požár na place, mořská nemoc i herečka v zácpě!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady