ODHALENÍ: Zpackané doplňky způsobily změny ve filmu! Legendární Popelka má svá tajemství

ODHALENÍ: Zpackané doplňky způsobily změny ve filmu! Legendární Popelka má svá tajemství
Zdroj: Archiv TV Nova

Legendární animované zpracování příběhu o Popelce společnosti Walt Disney prodělalo změny, které způsobili tvůrci doplňkového zboží! Co ještě nevíte o klasické pohádce?

Jeden z nejznámějších pohádkových příběhů je ten o Popelce, dívce, která se kvůli zlé maceše stane služkou ve svém rodném domě a přes spoustu útrap se nakonec stane princeznou, kterou si princ zvolí za svou nevěstu. Samotný Walt Disney do jejího filmového zpracování vsadil budoucnost své společnosti!


FOTO:  Archiv TV Nova


Walt Disney prohlásil, že Popelka je jeho nejoblíbenějším filmem, protože stejně jako ona musel pro svůj sen projít nespočtem útrap. Scéna, kdy se Popelčino potrhané oblečení změní na nádherné šaty, byla pak údajně jeho nejoblíbenějším kouskem animace.

Princ ve filmu není vůbec jmenován, ačkoli jméno v jiných zpracováních má - princ Krasoň.

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937) byl obrovský hit, v následujících letech se však studiu příliš nedařilo. Ačkoli přivedlo na svět legendární filmy jako například Pinocchio (1940), Dumbo (1941), či Bambi (1942), pravděpodobně i kvůli probíhající válce lidé do kina moc nechodili a společnost Walta Disneyho se pomalu začala nořit do dluhů. Rozpočet Popelky by tehdy velice slušný, 3 miliony dolarů, což dnes odpovídá s ohledem na inflaci částce cca 630 milionů korun. V moment, kdy Disney dokončil Popelku, byl dluh společnosti (taktéž s ohledem na inflaci) přibližně 840 milionů korun! Studio Walta Disneyho tak bylo na pokraji bankrotu a sázelo vše právě na Popelku. 


FOTO:  oficiální zdroj / Twitter


Těžká práce a velká investice se však vyplatila a Popelka, která měla premiéru roku 1950, byla obrovským hitem. Zisky plynoucí z filmu, knih, soundtracku a dalšího doplňkového zbožípomohly Disneymu se splacením dluhů a dokonce i s vytvořením vlastní distribuční společnosti, se vstupem do televizní produkce a se stavbou prvního Disneylandu. Stejně jako Popelka se tak i Walt Disney přes roky bídy dostal na pokraj světlých zítřků a z jeho studia je dnes jedna z největších společností na světě.Kocour Lucifer byl vytvořený podle buclatého kocoura jménem Feetsy, který patřil jednomu z animátorů, Wardovi Kimballovi. Ward při přípravách Popelky zkoumal spousty koček, ale pořád nemohl přijít na to správné pojetí kočičího záporáka. Jednoho dne jej sám Disney navštívil doma a během konverzace se Feetsy neodbytně Waltovi otíral o nohy. Disney, který kočky neměl příliš v lásce, prohlásil: “Pro Kristovy rány, Kimballe, to je náš Lucifer!”
FOTO:  oficiální zdroj / Twitter


Údajné důvody se různí, faktem je, že tvůrci doplňkového zboží (šaty, knihy, apod.) Popelčiny šaty přebarvili ze stříbrné na modro. Když v roce 2005 společnost Walt Disney film remasterovala, mimo zvýšení rozlišení a kvality došlo ke změně barvy šatů, aby se právě od doplňkového zboží nelišila. Během úprav materiálu se však tvůrcům někam zatoulaly detaily, co říkáte? A to ještě pořád není všechno! Jakou barvu podle vás mají Popelčiny vlasy? Většina zřejmě řekne, že je blondýnka, tvůrci původního filmu však uvedli, že její vlasy jsou zrzavé!

 Těch změn je nějak moc, nemyslíte?

Popelka ve filmu ztratí botu celkem třikrát: Poprvé když donese snídani, podruhé když utíká z plesu a potřetí když na svatbě sebíhá ze schodů.S výjimkou úvodu, kdy se dovídáme, jak do Popelčina života vkročila její nevlastní matka a závěru se svatbou se příběh filmu odehrává během přibližně 24 hodin. Ráno se Popelka probudí a zpívá ptáčkům, princův ples je večer a k úspěšnému nazutí střevíčku dojde následující ráno.
GalerieKvůli šetření nákladů byla nejdříve většina scén natočena se skutečnými herci, jejichž pohyby pak byly překreslovány pro animované postavy.

 Tento postup se dá považovat zá vůbec první využití techniky "performance-capture" (později motion-capture), kdy je pohyb reálných osob přenášen do animace a který je dnes naprosto běžně využíván, byť s mnohem lepší technologií a okamžitým přenosem pohybu herce na počítačový model.

Obrovský úspěch filmu zasáhl i do oblasti módy a podle snímku byly určovány módní trendy.Absolutní klasiku mezi animovanými filmy, Disneyho Popelku, můžete sledovat v sobotu 27. 1. 2018 od 17:50 na Nově nebo v repríze v pondělí 29. 1. 2018 od 18:40 na Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Legendární Sněhurka a sedm trpaslíků: Jak vznikl hlas zlé královny? Neuvěříte, co si herečka vyndala z těla!

TOP 11: Manželství McGonagallové i vynucená smrt Hedviky! Co by měl vědět každý fanda Harryho Pottera?


Autor: Kir

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady