TOP 7 Jakea Gyllenhaalla: Nepochopitelná fobie i odmítnutí role Batmana

TOP 7 Jakea Gyllenhaalla: Nepochopitelná fobie i odmítnutí role Batmana
Zdroj: Oficiální zdroj

Produkce stojící za trilogií Piráti z Karibiku přinesla v roce 2010 další úspěšnou akční podívanou. Filmová adaptace legendární počítačové hry Princ z Persie: Písky času přenese diváka do středověké Persie, kde se Jake Gyllenhaal v hlavní roli postaví proti kouzlům a intrikám svého strýce.

Dobrodružství začíná, když je adoptovaný princ Dastan (Jake Gyllenhaal) křivě obviněn z vraždy svého otce. Na útěku uzavře spojenectví s tajemnou princeznou Taminou (Gemma Arterton), strážkyní prastaré dýky ovládající čas. Mladý princ musí najít cestu, jak ochránit princeznu před asasíny, očistit své jméno a ubránit perský trůn proti temným silám.

 

FOTO:  Oficiální zdroj

Princ z Persie: Písky času nabízí fantasy podívanou plnou akce a speciálních efektů z dílny Walta Disneyho. S budgetem 200 miliónů dolarů se jedná o nejdražší adaptaci počítačové hry, která kdy byla představena na filmová plátna. Režisér Mike Newell se musel kromě složitých natáčecích technik vypořádat i s problémy spojené s bezpečím herců. Během natáčení v marocké poušti doprovázeli štáb a herce místní průvodci, kteří sbírali jedovaté hady a škorpióny, aby zamezili případnému zranění.


Film láka na strhující příběh, bojové scény, parkour a krásné lokace z Malty a Španělska. Prožitek je podtržen obsazením z řad hollywoodských hvězd jako Gemma Arteron, Ben Kingsley a nebo Jake Gyllenhaal. A právě protagonista Jake Gylenhaal je jedním z hlavních taháků. Během výběru na roli prince Dastana dostal přednost před jmény jako Orlando Bloom nebo Zac Efron.

 

FOTO:  Oficiální zdroj


V Hollywoodu je jméno Jake Gyllenhaal stále žhavějším arbitrem. Podívejte se na 7 faktů, které vám ho lépe představí:


1) Jake Gyllenhaal je držitelem dvou Zlatých glóbů za role ve snímcích Slídil (2015) a Láska a jiné závislosti (2011).


2) Poprvé na sebe výrazně upozornil výkony v životopisném dramatu Říjnové nebe (1999) a mysteriózním snímku Donnie Darko (2001). Později pak v roli citlivého kovboje ve filmu Zkrocená hora (2005).


3)
Během natáčení Prince z Persie točil všechny akční scény sám bez kaskadérských dublérů.


4) V přípravě na roli Dastana, Jake absolvoval více než 100 hodin tréninků jízdy na koni a šermířských soubojů. Čímž výrazně posílil a získal atletickou postavou. Ještě razantnější byla jeho proměna pro ztvárnění hlavní role boxera Billyho Hopa, ve snímku Bojovník (2015), kde tvrdým tréninkem nabral 7 kg svalové hmoty a jeho tělo se stalo žhavým tématem.


5) Vypracované tělo není u rodáka z Kalifornie nic nezvyklého. Magazín Elle ho zařadil na desátou pozici v žebříčku nejvíc sexy můžu planety. A v roce 2017 se stal modelem pro kampaň Eternity značky Calvin Klein.


6) O jeho kvalitách a schopnostech ztvárnit rozdílné role svědčí jeho herecké portfolio. Příkladem může být citlivá role ve snímku Zkrocená hora vedle sebevědomého dobrodruha ve snímku Everest (2015). Mimo jiné Gyllenhaal byl také první volbou na roli Bruce Wayne pro film Batman začíná (2005).


7) Jake Gyllenhaal má prý od dětství fobii ze pštrosů. Během natáčení Princ z Persie: Písky času, musel překonat svůj strach při scénách, kde prchá po dostihové dráze, na které probíhají pštrosí závody.

 

Galerie

Film Bojovník (Southpaw) můžete sledovat online na Voyo. Tisíce filmů v HD kvalitě a bez rušivých reklam online na Voyo.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 5. Dobrodružné fantasy Princ z Persie: Písky času je skvělý film, ale i v něm se najdou chyby

TOP 11 NEJNOVĚJŠÍCH PIRÁTŮ Z KARIBIKU: Salazarova pomsta je lepší než předchozí díly. Víme v čem!

ZÁKULISÍ BOXERSKÉHO DRAMA BOJOVNÍK: Drsný trénink na roli i tragická letecká nehoda!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady