SMUTNÉ VÝROČÍ: Před 10 lety zemřel čaroděj a kejklíř s temnou duší Heath Ledger. Jeho deník odhalil kruté tajemství

SMUTNÉ VÝROČÍ: Před 10 lety zemřel čaroděj a kejklíř s temnou duší Heath Ledger. Jeho deník odhalil kruté tajemství
Zdroj: TV Nova

Dnes je to přesně deset let, co 22. ledna 2008 nečekaně zemřel jeden z nejtalentovanějších herců své doby, Heath Ledger. Jak se s jeho smrtí vyrovnávali filmaři a kolegové?

Heathovi bylo 28 let. Podle oficiální zprávy zabila herce nesprávná kombinace léků na spaní a antidepresiv, které bral kvůli své psychicky náročné roli Jokera v batmanovském filmu Temný rytíř. Ledger byl známý tím, že se do svých rolí příliš nořil a stával se svými postavami.

FOTO:  Warner Bros

Po hercově smrti rodina objevila jeho deník, který je plný nejrůznějších podivných kreseb a čmáranic,¨. Heath v něm popisuje své temné stavy jako Joker. Na některé ze stránek si velkými písmeny napsal „bye bye“ čili sbohem, jako kdyby tušil, že ho role v Temném rytíři zabije. Jeho posledním filmem bylo Imaginárium Dr. Parnasse. Australského herce vynesl v roce 2005 na výsluní film Zkrocená hora, za který byl nominovaný na Oscara a Zlatý glóbus. Obě ceny získal in memoriam za svůj předposlední natočený snímek, kterým byl Temný rytíř.

FOTO:  Oficiální zdroj

– Poprvé diváky i kritiky zaujal jako syn Mela Gibsona ve výpravném dobrodružném hitu Patriot (2000).


– V roce 2001 byl podle magazínu People zařazen mezi 50 nejkrásnějších lidí světa.

 

– Když se Jake Gyllenhaal během natáčení filmu Bratři dozvěděl o smrti svého blízkého přítele, neváhal odjet z natáčení a scény přijel dotočit až o dva dny později.

 

– Ve filmu Temný rytíř povstal byly kvůli zachování hercovy památky vymazány veškeré zmínky o Jokerovi z předešlého filmu.

Galerie

– Heath Ledger byl původně obsazen do role pana O'Briena ve filmu Strom života. Po jeho smrti po něm roli převzal Brad Pitt.


– Ve filmu Imaginárium Dr. Parnasse Heath Ledger na scéně improvizoval polovinu svých komediálních dialogů. Po jeho smrti bylo natáčení na pár měsíců zastaveno. Film byl dokončen díky přepisům původní verze scénáře. Film je zakončen textem „a film by Heath Ledger and friends“.
 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Věděli jste to? Oscarový Heath Ledger se proslavil díky filmu 10 důvodů, proč Tě nenávidím!

TOP 11: Manželství profesorky McGonagallové i vynucená smrt Hedviky! Co by měl vědět každý fanoušek Harryho Pottera?

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady