VŠIMLI JSTE SI? Během natáčení slavného filmu otěhotněla hollywoodská hvězda. A na příkaz režisérky!

VŠIMLI JSTE SI? Během natáčení slavného filmu otěhotněla hollywoodská hvězda. A na příkaz režisérky!
Zdroj: Oficiální zdroj

Během natáčení romantického dramatu Jarmark marnosti otěhotněla herečka v hlavní roli! Jak se to stalo? To i další zajímavosti z filmu se dozvíte v článku.

Jarmark marnosti byl natočen podle světoznámé novely Williama Makepeaceho, kterou do filmové podoby přepsal scénárista Julian Fellowes. Film podává ironický a velmi humorný pohled na anglickou společnost na sklonku napoleonských válek. Příběh vypráví o životě dvou slečen, které jsou ochotné udělat cokoliv proto, aby se staly součástí nejvyšší společenské elity.

FOTO:  Oficiální zdroj
 

Zajímavosti z filmu Jarmark marnosti:

1. Pro dosažení něžnějšího vzhledu postav byla většina kostýmů ušitá v menší velikosti, než bylo potřeba.

2. Ve filmu měl původně hrát i Daniel Craig, kterého mohou diváci znát především jako šestého představitele Jamese Bonda.

3. Ještě před začátkem natáčení požádala režísérka herečku Reese Witherspoon (v legraci), aby otěhotněla. Přišla jí totiž příliš hubená! Musela tedy mít skutečně radost, když Reese oznámila, že je v tom! Po celou dobu natáčení byla těhotná.

FOTO:  Oficiální zdroj

4. Autor literární předlohy William Makepeace Thackeray se narodil v Kalkatě v Indii, která se v jeho dílech často zmiňuje.

5. Natasha Little, která ve filmu ztvárnila Lady Jane Sheepshanksovou, si zahrála už v TV minisérii Vanity Fair, zde jí ale připadla úloha Becky Sharpové.

6. Natáčení probíhalo po dobu 55 dní.

7. Režisérku spojuje s autorem předlohy dětství strávené v Indii, ona se tam narodila a on strávil první roky svého života v Kalkatě.

Galerie

8. Román byl už zfilmovaný šestkrát, z toho první čtyři stejnojmenné filmy vznikly už v němém období kinematografie a další dva v letech 1932 a 1935. Verze z roku 1935 nese název Becky Sharp. Navíc vznikly tři různé TV minisérie.
 

Romantické drama Jarmark marnosti můžete sledovat ve středu 17. ledna od 20:00, nebo v repríze ve čtvrtek 18. ledna od 16:05 na kanále Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nejvíce vyčerpávající natáčení Cameron Diaz: Herečka si stěžovala, že v jedné scéně musela dokonce běžet!!!

Legenda o Zorrovi: Zlámané kosti, mnoho zvířat a několik mrtvých. Jaké další zajímavosti přináší tento film?

ZÁVOD S ČASEM: Selena Gomez při natáčení filmu dokonale překvapila. Ta holka se nebezpečí opravdu nebojí!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady