• TV Nova
  • VŠIMLI JSTE SI? Do třetího pokračování Příběhu hraček animátoři zakomponovali postavu ze slavného hororu!

VŠIMLI JSTE SI? Do třetího pokračování Příběhu hraček animátoři zakomponovali postavu ze slavného hororu!

VŠIMLI JSTE SI? Do třetího pokračování Příběhu hraček animátoři zakomponovali postavu ze slavného hororu!
Zdroj: oficiální zdroj

Postava z filmu George A. Romera, otce zombie žánru, se objevila ve třetím díle Příběhu hraček! Proč ji tvůrci do dětského filmu zakomponovali?

Woody, Buzz a jejich přátelé jsou zpátky! Andy ve třetím Příběhu hraček ale už dospěl a oblíbení hrdinové se bojí o svou budoucnost. Co se s nimi stane, až Andy odejde na vysokou školu? Bojí se, že zůstanou na půdě, kde si s imi nikdo nebude hrát, a tak se proplíží do školy. Jenže nic není takové, jaké se na první pohled zdá, a ze školky se rázem stane místo jejich nejhorších nočních můr!


Jaké zajímavosti se s filmem Toy Story 3: příběh hraček pojí?


- Když animátoři procházeli modely postav z předchozích filmů, zjistili, že žádný z předchozích modelů nemohou ani otevřít, natož upravit! Kvůli technologickému pokroku data nebyla kompatibilní s novějším softwarem, a proto musely být všechny postavy vytvořeny znovu.


- Opičák, který hlídá kamerový systém školky, je stejný jako ten ve filmu Vražedná opice (1988). Vražednou opici natočil slavný americký režisér a otec zombie hororu George A. Romero!

FOTO:  oficiální zdroj

- Andy a jeho rodina bydlí na Elm Street, tedy ulici, kterou proslavil Freddy a jeho noční můry.- Když Andyho maminka odchází z pokoje a zavírá dveře, je na dveřích vidět žlutá nálepka s černým mlokem. Je to odkaz na zrušený film od Pixaru s názvem Newt. Film byl zrušen, protože měl velmi podobnou zápletku jako film Rio (2011) a studio nechtělo být obviněno z kopírování.- Baterie, které Buzze pohánějí, jsou od společnosti BnL, kterou známe z dalšího pixarového filmu – Wall-E.- Jedná se o do té doby jediné pokračování v dějinách kinematografie, které bylo nominováno na Oscara za nejlepší film, aniž by byl nominován kterýkoliv předchozí díl série. V této kategorii snímek nominaci neproměnil, získal však sošky v kategoriích Nejlepší animovaný film a Nejlepší píseň (kterou si za svou již šestou spolupráci s Pixarem odnesl Randy Newman).

FOTO:  oficiální zdroj


- Flamenco, na které Jessie a Buzz tančí, je španělskou verzí titulní písně „Máš ve mě přítele“.


- Raná verze medvěda Lotso se objevila již v prvním díle – ve scéně s poradou hraček. Když se Woody ptal, zda jej slyší i hračky nahoře, můžeme vidět velkého růžového medvěda. Režisér prvního Příběhu hraček, John Lasseter, chtěl Lotsa už kdysi více zakomponovat do děje, tehdy však nebyla dostatečně vyvinutá technologie, aby animátoři mohli správně vytvořit jeho plyšovou srst.- Pro inspiraci k útěku ze školky tvůrci shlédli nespočet filmů z vězení. Režisér Lee Unkrich prohlásil: „O útěku z vězení je spousta filmů a já mám pocit, že jsme viděli úplně všechny.”

Galerie

- 

Jedná se o první film, jehož celosvětové tržby v kinech překonaly hranici miliardy dolarů.

- 

Ve filmu se celkem objeví 302 postav.

 Úctyhodné číslo, co říkáte?


Na Toy Story 3: Příběh hraček se můžete podívat na Nova Cinema v úterý 16. 1. 2018 od 18:15 nebo v repríze ve středu 17. 1. 2018 od 10:50 opět na Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

ANIMÁK SHREK TŘETÍ: Neuvěříte, kolik hodin animátoři na filmu strávili! A přeci jim několik chyb uniklo

Proč byl oblíbený animák Madagaskar na Madagaskaru zakázán? Důvod je naprosto směšný!

Kir
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady