• TV Nova
  • SKUTEČNÁ NEHODA I SMRT: Zákulisí filmu Kokosy na sněhu je hodně dramatické!

SKUTEČNÁ NEHODA I SMRT: Zákulisí filmu Kokosy na sněhu je hodně dramatické!

SKUTEČNÁ NEHODA I SMRT: Zákulisí filmu Kokosy na sněhu je hodně dramatické!
Zdroj: oficiální zdroj

Film Kokosy na sněhu je inspirován skutečnou událostí. Většina věcí ve snímku však pravda není! Věděli jste, co všechno si scénáristé vymysleli?

Mladý běžec sní o účasti na Olympijských hrách, kvalifikace se však zvrtne a jeho naděje jsou pohřbeny, minimálně na 4 roky. Nebo ne? V zapadlém baru objeví někdejšího vítěze zimní Olympiády a zrodí se šílený nápad. Do Kanady se vydá první jamajský bob!

Posádka jamajského bobu skutečně na ZOH v Calgary 1988 startovala, a to ve složení: pilot Dudley Stokes, brzdař Christian Stokes, Devon Harris, Michael White. Trenérem byl Američan Howard Siler. Brzdař Christian Stokes, který se pokusil kvalifikovat i na LOH v Soulu 1988, byl jediným, kdo měl něco společného se sprintem, jelikož ostatní členové posádky včetně něj byli vojáci.FOTO:  oficiální zdroj


– Film je natočený podle skutečnosti, ovšem jen z malé části. V reálu jamajský čtyřbob nouzí o finance netrpěl,  trenérů bylo více a tým trénoval v Rakousku a Kanadě.

– Ani rivalita není skutečná, ve skutečnosti ostatní bobisté, konkrétně Švýcaři a Němci, půjčovali jamajskému týmu své vybavení. Jeden z týmů dokonce šel tak daleko, že jamajské posádce půjčit své sáně, aby se mohla kvalifikovat.

– Scenáristé si dále vymysleli, že po druhé jízdě posádka útočila na medaile. Ve skutečnosti byl jamajský bob pětadvacátý.

– I závěrečná scéna s osudnou havárii, která ukončila jejich snažení, není tak úplně podle pravdy. Nehodu nezpůsobil uvolněný šroub, nýbrž obyčejná chyba řízení bobu.

– Velkolepé zakončení filmu, kdy bobisté nepojízdný bob odnášejí do cíle na ramenou, je také fikcí. Bobisté byli odvezeni rovnou do nemocnice, pilot Dudley Stokes měl zlomenou klíční kost a bob odnesli do cíle pořadatelé.

– Na olympijských hrách v Calgary ve skutečnosti jel i jamajský dvojbob, který skončil třicátý.

– Hlavní roli měl ztvárnit legendární americký raper a herec Tupac Shakur (2Pac), ale jeho problémy se zákonem mu účast znemožnily. Denzel Washington odmítl roli Derice a Eddie Murphy odmítl roli Sanka. Účinkování bylo neúspěšně nabídnuto i Wesley Snipesovi.

– 

Scéna s havárií v posledním pokusu je skutečný záznam ze Zimních olympijských her z 1988. Výjimkou jsou samozřejmě blízké záběry, kde jsou vidět herci.Galerie– Používání závaží při bobování je ve skutečnosti naprosto legální a někdy je to dokonce potřeba kvůli bezpečnosti. Dvoučlenné i čtyřčlenné boby mají vyměřenou minimální i maximální váhu pro bob s posádkou. Pokud plně naložený bob váží méně, než je minimum, je naprosto v pořádku si vzít závaží a vyrovnat rozdíl.

– Jedná se o poslední film Johna Candyho, který vyšel před jeho smrtí. Pět měsíců po premiéře dostal představitel trenéra infarkt během natáčení filmu Přepadení na východě (1994). Scény, které nestihl dokončit, musely být vystřiženy nebo přepsány. Jeho druhá scéna z baru používá materiál z první, dříve natočené. V závěrečných titulcích je film věnován jeho památce.  

– Byť je příběh inspirován skutečností, všechny charaktery jsou fiktivní a nejsou založeny na konkrétních předobrazech.

Na film Kokosy na sněhu se můžete dívat v sobotu 6. 1. 2018 od 18:15 na Nova Cinema.

Sledujte filmy podle skutečných událostí online na Voyo. Tisíce filmů v HD kvalitě a bez rušivých reklam. Oceňované zahraniční snímky i česká klasika, a to vše bez reklam!


NEPŘEHLÉDNĚTE: 

FOTO: Hollywoodský záporák Tom Hardy byl zamlada pěkné zvíře. Úlisný i sladký a drogově závislý!

Hugh Laurie alias Dr. House se zmítal v těžkých depresích. Vyléčila ho hudba. PODÍVEJTE, JAK VÁLÍ!

Kir
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady