Temné pozadí Harryho Pottera a Prince dvojí krve: Jeden z mladých herců se premiéry nedožil!

Temné pozadí Harryho Pottera a Prince dvojí krve: Jeden z mladých herců se premiéry nedožil!
Zdroj: Oficiální zdroj

Natáčení šestého dílu Harryho Pottera se neslo ve znamení špatných událostí. Herce tohoto snímku totiž potkal nelehký osud...

V šestém díle Harryho Pottera dochází k velké spoušti v kouzelnickém světě i ve světě mudlů, kterou působí Smrtijedi, jenž jsou povzbuzeni návratem Lorda Voldemorta. Harry má dokonce podezření, že velké nebezpečí číhá přímo v Bradavicích, kde studenti prožívají i své první lásky, které jim mohou pomoci v boji. Tragédie se ovšem nezadržitelně blíží a Bradavice už nikdy nebudou takové, jaké bývaly...

FOTO:  Oficiální zdroj

Maggie Smith, která zde hrála profesorku McGonagallovou, dokončila natáčení filmu, zatímco podstupovala radioterapii kvůli léčbě rakoviny prsu. Opravdu zlý osud potkal ale i osmnáctiletého Roberta Knoxe, představitele Marcuse Belbyho. Ten se nedožil ani premiéry tohoto filmu, protože byl brutálně napaden a ubodán k smrti.

FOTO:  Oficiální zdroj

Zajímavosti z filmu Harry Potter a Princ dvojí krve:

1. S rozpočtem 250 milionů amerických dolarů se jedná o nejnákladnější film série.

2. Dan Radcliffe prozradil, že se v žádné scéně, kde měl brečet, nepokoušel o opravdové slzy. Místo toho spoléhal na své hraní a na triky maskérů či speciální efekty. Tuto metodu mu poradil Kenneth Branagh (Zlatoslav Lockhart).

3. Mučivá tekutina, kterou pije Brumbál v jeskyni, byla ve skutečnosti mléko naředěné vodou. Následně byla počítačově upravena.

4. Noční scény se natáčely ve vesnici Lacock po dobu tří nocí, a to od 5 hodin odpoledne do 5 hodin ráno. Obyvatelé ulice Lacock Abbey byli proto požádáni, aby svá okna zakryli tmavými závěsy.

FOTO:  Oficiální zdroj

5. Eleanor Columbus (dcera režiséra prvních dvou dílů Chrise Columbuse) si měla původně zopakovat svoji roli Susan Bonesové. Její scény byly ale nakonec vystřiženy.

6. Ve filmu uvidíme zřícení londýnského mostu Millennium Bridge. Vzhledem k tomu, že tento most byl postaven v roce 2000, odporuje to knize. Její děj je totiž zasazen do roku 1996, jak řekla autorka J.K. Rowlingová. Nicméně přímo v knize nejsou žádné odkazy na to, ve kterém roce se děj odehrává.

7. Pěna, kterou má Ron v jedné scéně u úst, je vyrobená z bílku.

8. V knižní předloze se vyskytují Harryho příbuzní Dursleyovi, ve filmu se ale neobjeví. Je to už podruhé, co byla tato rodinka vypuštěna. Poprvé to bylo v Harrym Potterovi a Ohnivém poháru.

9. Bill Nighy si chtěl zahrát Rufuse Brouska. V tomto díle však nebylo pro tuto postavu místo. Nakonec ale bylo rozhodnuto, že v sedmém dílu si Brouska opravdu zahraje.

Galerie

Šestý díl Harryho Pottera můžete sledovat v sobotu 6. ledna od 20:20 na TV Nova, nebo v neděli 7. ledna od 17:20 na kanále Nova Cinema.

FOTO:  Oficiální zdroj

Filmové koncertní turné Harry Potter se vrací do O2 areny s filmem Harry Potter a Tajemná komnata, druhým dílem ságy o Harrym Potterovi! Více informací najdete ZDE.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ULEHČÍ VÁM TO ŽIVOT: 12 mouder z Harryho Pottera, která v sobě skrývají hlubokou pravdu!

HARRY POTTER ŽIVĚ V PRAZE: Unikátní koncert spojený s promítáním druhého dílu série se blíží! Už máte vstupenky?

A kde má jizvu?! Chyby ve filmu Harry Potter a Fénixův řád vás ohromí

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady