ODHALENÍ ZE ZÁKULISÍ: Kde jsou Buzz Rakeťák a kovboj Woody? Příběh hraček byl původně úplně jiný film!

ODHALENÍ ZE ZÁKULISÍ: Kde jsou Buzz Rakeťák a kovboj Woody? Příběh hraček byl původně úplně jiný film!
Zdroj: TV Nova

Toy Story: Příběh hraček byl původně úplně jiný film, měl jiné hrdiny a také zápletka byla odlišná! Líbila by se vám vůbec taková verze? Podívejte se, co dalšího jste nevěděli!

Vítejte ve světě, kde ožívají hračky! Jakmile se za dětmi zavřou dveře pokoje, začnou se uvnitř dít podivné věci – hračky můžou přestat předstírat, že jsou jen neživé věci, a začínají žít svůj vlastní život! Nejoblíbenější hračka je samozřejmě v hierarchii nejvýše. Co se stane, když tedy dítko na narozeniny dostane novou a lepší hračku? Noční můry všech ostatních se vyplnily!

FOTO:  oficiální zdroj

Toy Story je úspěšná série, která čítá tři celovečerní filmy V prvním z nich se diváci seznamují s hlavními hrdiny – Buzzem Rakeťákem a Kovbojem Woodym. FIlm ale mohl ve výsledku vypadat úplně jinak! Jak?

Zajímavosti o animáku Příběh hraček:

- Sid Phillips je údajně inspirován bývalým zaměstnancem Pixaru se stejným příjmením. Byl ve firmě znám pro svou zálibu v rozebírání hraček a sestavování bizarních výtvorů z jejich částí.


- Postava Pastýřky je odkazem na pohádku Hanse Christiana Andersena Pastýřka a kominíček (1849), kde taktéž hračky v dětském pokoji ožívají, když se nikdo nedívá.


- 

Film obdržel čestného Oskara za přínos, jedná se totiž o vůbec první celovečerní počítačově animovaný snímek. Totéž ocenění obdrželo studio Disney za Sněhurku a sedm trpaslíků, což je první americký celovečerní animovaný film.

- Animátoři si při vymýšlení pohybu plastových vojáčků přilepili tenisky na dřevěnou desku a pak se pokoušeli ve svém výtvoru procházet.


- Když kovboj Woody sedí na posteli a povídá si se Slinkym, pružinovým pejskem, je za nimi vidět obrázek Woodyho. Jedná se o jeden z prvních návrhů jeho podoby.

FOTO:  Walt Disney Pictures


- 

Souprava nářadí, kterou je zatížena bedna věznící Woodyho, je značky Binford. Binfordovo nářadí propaguje Tim Kutil (Tim Allen, který v původním znění namluvil Buzze) ve svém pořadu v oblíbeném komediálním seriálu.

- 

Původně film vypadal úplně jinak, hlavním hrdinou byl Tinny, cínová hračka, která představuje panáčka zvládajícího zahrát part celé kapely. Objevil se už v krátém filmu Tin Toy, který Pixar vytvořil v roce 1988. Tinny se měl ztratit během rodinného výletu a pak se spojit se sarkastickou břichomluveckou loutkou v pátrání po cestě domů. V průběhu příprav byl Tinny nahrazen astronautem jménem Měsíčník Larry, z kterého později vzešel Buzz Rakeťák. Loutka, která již původně představovala kovboje, se stala Woodym.Galerie- Joss Whedon, režisér Avengers, údajně vymyslel postavu dinosaura Rexe.- Když se na narozeninové párty dívá Seržant skrz dalekohled, můžete si všimnou, že Andyho kamarádi jsou stejný model, jen s jinou barvou kůže, vlasů a jinými oděvy a doplňky.

Animovaný Příběh hraček můžete sledovat na Nova Cinema v pátek 5. 1. 2018 od 20:00 a v repríze v sobotu 6. 1. 2018 od 15:05.


NEPŘEHLÉDNĚTE: 

ŠÍLENÁ EVOLUCE OD PIXARU: Postavy z Příšerek s.r.o. měly původně vypadat úplně jinak! FOTO uvnitř

HLASUJTE O NEJLEPŠÍ ANIMÁK! Roztomilostí, humorem, hláškami… Který u vás jasně vede?

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady